Karácsony máris üzent Tarlósnak: Ne tessék ennyire örülni!

  • Narancs.hu/MTI
  • 2019. június 27.

Belpol

Ellepné az utcákat önkéntesekkel a friss győztes.

Karácsony Gergely máris új témákat és ötleteket dobott be, előválasztási győzelmének első napján.

Tarlós Istvánnak például azt üzente: „ne örüljön ennyire.” Tarlós ezelőtt ugyanis azt mondta, örül, hogy Karácsony nyert, neki szurkolt.

false

 

Fotó: MTI

Karácsony még azt is mondta: „a mai nap folyamán minden szükséges tárgyalást lefolytattam. Tegnap éjszaka és ma délelőtt beszéltem minden, az előválasztásban részt vett ellenzéki párt vezetőjével. Megállapodtunk és egy hajóban evezünk.”

Ez tehát azt jelenti, hogy Gyurcsánnyal is.

Bejelentette, hogy

-       egy politikai testületet hoznak létre a kampány idejére

-       továbbá a pártokkal egy kampánycsapatot állítanak fel

A sajtótájékoztatón azt is mondta: „Se pénzünk se médiánk nem lesz, mondta Karácsony a kormányoldal és Tarlós István erőfölényére utalva, és azt is hozzátéve, hogy ezekből legalábbis az ellenzéknek annyi biztosan nincs, sőt annak biztosan csak töredéke van, ami a Fidesz rendelkezésére áll. Éppen ezért Karácsony klasszikus, 19. századi door to door kampányt tervez, szerinte van már csaknem 70 ezer önkéntesük, akik politikailag aktívak és elkötelezettek. Közülük több ezer aktivistával lepné el a főváros utcáit.”

Karácsony Gergely közölte, remélik, hogy hamarosan tovább bővül az együttműködők köre, mert szükségük van a Jobbikra és az LMP-re is. Kérdésre válaszolva azt mondta, a felmérések szerint ő tudja a legjobban mozgósítani az ellenzéki szavazókat és neki van a legtöbb esélye Tarlós István főpolgármesterrel szemben.

Nemmel válaszolt arra a kérdésre, hogy kiderült-e már, ki volt az a stábtagja, aki azzal hívogatta a választókat, hogy Gyurcsány Ferenc, a DK elnöke is őt támogatja az előválasztáson.

Megkérdezték tőle, kinek üzent, amikor szerdán, az előválasztási eredmény tudatában azt mondta, hogy „nincs több politikai szarkavarás”. Karácsony Gergely azt felelte, hogy a jobboldali, kormánypárti sajtónak. A DK-tól azt várják a budapestiek, hogy betartsa a megállapodást, és a pártoknak is ez a közös érdekük - jelentette ki egy újabb felvetésre reagálva.

Figyelmébe ajánljuk

Fél disznó

A film plakátján motoron ül egy felnőtt férfi és egy fiú. Mindketten hátranéznek. A fiú azt kutatja döbbenten, daccal, hogy mit hagytak maguk mögött, a férfi önelégülten mosolyog: „Na látod, te kis szaros lázadó, hova viszlek én?

Ketten a gombolyagok közt

Az Álmok az íróból lett filmrendező Dag Johan Haugerud trilógiájának utolsó darabja. Habár inkább az elsőnek érződik, hiszen itt az intimitás és a bimbózó szexualitás első lépé­seit viszi színre.

Dinnyék közt a gyökér

Ha van olyan, hogy kortárs operett, akkor A Répakirály mindenképpen az. Kovalik Balázs rendezése úgy nagyon mai, hogy közben komolyan veszi a klasszikus operett szabályait. Továbbírja és megőrzi, kedvesen ironizál vele, de nem neveti ki.

Az esendő ember felmutatása 5.6-os rekesszel, 28-as optikával

  • Simonyi Balázs
Az október közepén elhunyt Benkő Imre az autonóm fotóriport műfajában alkotott, a hétköznapiból metszett ki mintákat, és avatta az átlagost elemeltté. Méltóságot, figyelmet adott alanyainak, képeiről nyugalom, elfogadás és az ezredforduló évtizedeinek tömény lenyomata világlik.

Trump, a nagy béketeremtő?

Bár a gázai háborút sikerült leállítani, a Trump-féle „peace deal” valójában ott sem egy békemegállapodás, legfeljebb egy keretterv. Ukrajna esetében viszont Trump még a béketerv precíz kiszabásáig sem jutott el.

Vadászok, kergetők, árulók

Nyíltan támogatja a Magyar Önvédelmi Mozgalom a Mi Hazánk céljait – kérdés, hogy a Fideszt is kiszolgálják-e. Az utóbbi időben sokan léptek be a szervezetbe. Egyes tagok úgy vélik, hogy a mozgalomra túl nagy hatást gyakorolnak a pártok.