Etikai eljárás indulhatott a Budapesti Corvinus Egyetem három munkatársa ellen, ugyanis a téli vizsgaidőszakban az egyik hallgató a többiektől elkülönítve, egy kifejezetten neki készített vizsgasor alapján tehetett vizsgát, sikeresen – számolt be a 444.hu.
A hallgató családja a lap információ szerint érdemi Mol-részesedéssel rendelkezik, a szülők pedig személyesen és e-mailben is nyomást gyakoroltak az egyetem vezetőinél, hogy a gyerekük kapjon még egy lehetőséget. A portál szerint Ádám Zoltán, a Corvinus Közgazdasági Intézetének docense kezdeményezett etikai eljárást az egyetemen.
„Véleményem szerint az ügynek különös aktualitást ad az a körülmény, hogy az Európai Bizottság döntése értelmében napirendre került az államiból alapítványi fenntartásba került magyar egyetemek akadémiai autonómiájának kérdése. Meggyőződésem szerint az ügy rávilágít arra, hogy az akadémiai autonómiát nemcsak az korlátozhatja, ha a fenntartó alapítványok kuratóriumaiban kormánytagok ülnek, hanem az is, ha olyan vállalati vezetők, akikkel szemben az egyetem és annak vezetői egyoldalú függő helyzetben vannak” – olvasható egy Ádám által jegyzett bejegyzésben, ami eljutott a 444.hu-hoz.