Komoly változások Andy Vajna új lapjainál: politikai áthangolás, távozó újságírók, Botkáék kivonulása

  • Nagy Gergely Miklós
  • 2017. november 22.

Belpol

Sikerül-e a Borsnak lenyomnia a Blikket? Vajna ugyanis előzni akar.

A Lapcom megvásárlásának körülményeit járjuk körbe a holnap megjelenő Magyar Narancsban. A cikkből több érdekes részlet is kiderül, például hogy Andy Vajna cége valójában a világ egyik legnagyobb, közel 900 milliárd forintot kezelő hedge fundjától vette meg a Borsot, a Kisalföldet és a Délmagyarországot, valamint egy győri és egy szegedi nyomdát is tulajdonló céget.

false

 

Fotó: MTI

De nem csak a megvásárlás kapcsán olvashat újdonságokat Andy Vajna új lapjairól. Beszámolunk arról is, hogy mi történt az elmúlt hetekben ezekben a szerkesztőségekben.

-         Több újságíró is távozott az elmúlt hónapokban a Délmagyarországtól és a Borstól is. Jellemzően húzónevekről beszélünk, nevek a cikkben!

-         Alapvető tartalmi változás Vajna lapjainál, hogy még kevesebb politika szerepeljen a lapokban. Mást jelent ez a Délmagyarországban és mást a Borsnál.

-         Szegeden külön érdekesen alakul az, hogy egy külföldi befektetőtől egy NER-hez közeli üzletemberhez került a megyei lap. Botkáék ugyanis már léptek, a jövőben már nem fognak közleményeket megjelentetni Vajna lapjában, inkább a város saját lapjában teszik ezt.

-         Vajna cége közölte lapunkkal azt is, hogy a közeljövőben a Borsból szeretnének piacvezető lapot csinálni. Ez azt jelenti, hogy le akarják előzni a Blikket.

További konkrétumok, részletek a csütörtökön megjelenő Magyar Narancsban!

Figyelmébe ajánljuk

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”