Kövér László: „Mi vagyunk Európa jövője”

  • narancs.hu
  • 2019. május 17.

Belpol

De mindenféle gaz erők „saját uralmi céljaik érdekében véget akarnak vetni a kereszténység, a nemzetek és a szuverén nemzeti államok korszakának Európában”.

„Közép-Európa jelenti a keresztény és nemzeti alapjaihoz visszatérő Európa jövőjét – jelentette ki Kövér László, az Országgyűlés elnöke Drezdában, a Szászország tartományi parlament „Merre tartasz Közép-Európa?” című konferenciáján. Kövér szerint hagyományos pártpolitikai határokat egyre inkább felülíró, „civilizációs küzdelem” zajlik az Európát keresztény és nemzeti elven megtartani akaró erők és azon erők között, amelyek a kontinens jövőjét „posztkereszténynek és posztnemzetinek szeretnék látni”. Kövér úgy látja, hogy „ez a küzdelem nem új keletű, de új az

Európa keresztény és nemzeti korszakán túllépni akarók által kifejtett ideológiai agresszió

hevessége, és a korábban nem használt „meghökkentő fegyverek mint például, az Európára irányított tömeges illegális migráció bevetése”.

Az MTI tudósítása szerint Kövér „ideológiai szőnyegbombázás célpontjának” látja Európát, szerinte „az értéksemlegesség jegyében keresztényellenességet, a multikulturalizmus nevében nemzetellenességet, a globalizmusra hivatkozva pedig államellenességet gerjesztenek és hirdetnek mindazok, akik saját uralmi céljaik érdekében véget akarnak vetni a kereszténység, a nemzetek és a szuverén nemzeti államok korszakának Európában”.

A házelnök szerint a keresztény és nemzeti értékek feladása súlyos erkölcsi, politikai és gazdasági következményekkel jár, ezt jelzi az Európai Unió „demográfiai hanyatlása”, a középosztály jövedelmi viszonyainak romlása és a tagállamok eladósodottsága - tette hozzá. Kövér közölte: az EU jelenlegi vezetése a demográfiai gondok orvoslására minden áron integrálni akarja az illegális migráció révén kívülről érkezőket, és „nem tesz semmit annak érdekében, hogy megpróbáljon olyan anyagi és kulturális, szellemi közeget kialakítani, amely megerősíthetné a hagyományos családok társadalmi helyzetét, értékként mutathatná fel a fiatalok előtt a gyermekvállalásban és -nevelésben megvalósuló felelősségvállalást".

„Az EU-n belüli migráció sem megoldás – emelte ki Kövér László, aláhúzva, hogy

„egy kannibálnak nevezhető” munkaerőpiaci politika keretében

„a gazdag nyugati tagállamok hosszú távon tulajdonképpen megfosztják Közép- és Kelet-Európát az életben maradáshoz szükséges biológiai erőforrásaitól".

Úgy véli, hogy az egyetlen és hosszú távú megoldás „az uniós szintű társadalmi reprodukció, azaz minden uniós tagállamban a 2,1-es termékenységi ráta biztosítása”, ami megfelelő családpolitikával és társadalompolitikával lenne megoldható, vagyis „mindazzal, amitől az EU jelenlegi vezetése tartózkodik”.

Az EU-nak vissza kell térnie keresztény és nemzeti gyökereihez, helyre kell állítania „saját belső demokratikus egyensúlyát” és ismét be kell töltenie „azt a politikai és gazdasági kiegyensúlyozó és közvetítő szerepet az atlanti térség és az euroázsia térség, az Egyesült Államok és Oroszország között, amely hosszú távon biztonságot nyújthat az európaiaknak” – jegyezte meg Kövér, aki úgy látja, hogy ebben a küzdelemben

„Közép-Európa sajátos történelmi tapasztalatokat hordozó államai és nemzetei

fontos szellemi, politikai és anyagi erőtartalékot és történelmi tapasztalatokat képviselnek”. A 20. században „mi, közép-európaiak abban hittünk, a válságos történelmi időkben az adott számunkra erőt, hogy Európa a jövőnk”, a 21. században viszont már „úgy látjuk, az ad számunkra tartást, hogy Közép-Európa, azaz mi vagyunk Európa jövője” – mondotta a házelnök az Országgyűlés Sajtóirodája által az MTI-hez eljuttatott előadás szövege szerint.

Figyelmébe ajánljuk