Kövért is Rogán helikopterese reptette

  • narancs.hu
  • 2019. június 3.

Belpol

A házelnök Rómába utazott a bérelt repülőn.

Április elején nyolcfős delegáció élén utazott Kövér László házelnök Rómába egy bérelt repülővel.

Az Országgyűlés Hivatala 2019. március 23-án repülőgép bérlésére kötött szerződést a Fly-Coop Kft.-vel a parlament nyilvános szerződéslistája szerint.  A repülőt április 2.-a és 4.-e közötti időszakra bérelték, melyért 6,8 millió forintot fizetett ki az Országgyűlés – írja az Mfor.hu.

Az Országgyűlés Hivatala Kövér László vezette országgyűlési küldöttség római útjára bérelte a repülőgépet. Házelnök úr nyolcfős delegáció élén 2019. április 2-4 között tett hivatalos kétoldalú látogatást Rómában az olasz parlament szenátusa elnökének meghívására. A házelnököt elkísérte Hiller István, az Országgyűlés alelnöke, a magyar-olasz baráti tagozat elnöke és Selmeczi Gabriella képviselő, a magyar-olasz baráti tagozat tagja is – válaszolta a lap megkeresésére az országgyűlés hivatala.

A Fly-Coop Kft. nem először reptet politikai vezetőket. Ez a társaság vitte helikopterrel Rogán Antalt és feleségét 2016 őszén Szabó Zsófi celeb vidéki esküvőjére. A  cég akkor azt mondta a sztorit elsőként lehozó Népszabadságnak, hogy ők ajánlották fel Rogán Cecíliának, hogy visszahozzák őket az esküvő helyszínéről, Mándokról, hogy ne kelljen a kisfiukkal éjszaka utazniuk. A Fly-Coop a Nakama & Partners ügyfele, amelynek Rogán Cecília az egyik tulajdonosa, a két cég pedig az út költségeit elbarterezte egymással.

A Fly-Coop zsíros szerződést kötött 2018-ban az Állami Egészségügyi Ellátó Központtal (ÁEEK) is a Népszava cikke szerint. A kontraktus értelmében évi 300 millió forintot kap a társaság akkor is, ha nem szállnak fel a repülőtérről. Az Országos Vérellátó Szolgálatnak állnak rendelkezésre, amiért havi 25 millió forint kaptak rendelkezésre állási díjként.

Figyelmébe ajánljuk

Mint a moziban

Fene se gondolta volna néhány hete, hogy az egyik központi kérdésünk idén januárban az lesz, hogy melyik magyar filmet hány százezren látták a mozikban. Dúl a számháború, ki ide, ki oda sorol ilyen-olyan mozgóképeket, de hogy a magyar film nyer-e a végén, az erősen kérdéses továbbra is.

Talaj

Thomas érzékeny kisfiú, nem kamaszodik még, mint az első szőrszálak megjelenésére türelmetlenül várakozó bátyjai. Velük nem akar játszani, inkább az udvaron egy ki tudja, eredetileg milyen célt szolgáló ládában keres menedéket, s annak résein át figyeli a felnőtteket, szülei élénk társasági életét, vagy kedvenc képregényét lapozgatván a szintén még gyerek (bár történetesen lány) főszereplő helyébe képzeli magát, és sötét ügyekben mesterkedő bűnözőkkel küzd meg.

Felszentelt anyagpazarlás

Ha a művészet halhatatlan, halandó-e a művész? Tóth László (fiktív) magyar építész szerint láthatóan nem. Elüldözhetik itthonról a zsidósága miatt, és megmaradt szabadságát is elvehetik az új hazában, elszakíthatják a feleségétől, eltörhetik az orrát, ő akkor sem inog meg. Hiszen tudja, hogyha őt talán igen, az épületeit nincs olyan vihar, mely megtépázhatná.

Zöld és fekete

A többszörös hozzáférhetetlenség határozza meg Nanna Frank Møller és Zlatko Pranjić frusztráló dokumentumfilmjét. Első ránézésre a téma filmes-antropológiai eszközökkel könnyedén megragadhatónak tetszik. Zenica egy Szarajevótól nem messze lévő kisebbecske város, amelynek határában a világ egyik legnagyobb acélgyárának, az ArcelorMittalnak a kokszolóüzeme terpeszkedik.

Törvénytelen gyermekek

Otylia már várandós, amikor vőlegénye az esküvő előtt elhagyja, így lánya, Rozela házasságon kívül születik. Később Rozela is egyedül neveli majd saját gyermekeit. A három nővér, Gerta, Truda és Ilda egy észak-lengyelországi, kasubföldi faluban élnek anyjukkal, az asszony által épített házban.

Átverés, csalás, plágium

Az utazó kiállítást először 2020-ban Brüsszelben, az Európai Történelem Házában rendezték meg; a magyarországi az anyag harmadik, aktualizált állomása. Az eredetileg Fake or Real címen bemutatott kiállítás arra vállalkozik, hogy „féligazságok és puszta kitalációk útvesztőjében” megmutassa, feltárja a tényeket, az igazságot, amihez „követni kell a fonalat a labirintus közepéig”. A kiállítás installálása is követi a labirintuseffektust, de logikusan és érthetően.

Kire ütött ez a gyerek?

Az 1907-ben született dráma eredetiben a The Playboy of the Western World címet viseli. A magyar fordításokhoz több címváltozat is született: Ungvári Tamás A nyugati világ bajnokának, Nádasdy Ádám A Nyugat hősének fordította, a Miskolci Nemzeti Színházban pedig Hamvai Kornél átültetésében A Nyugat császáraként játsszák.