Lázár kastélya: a rendőrség aszfaltfestésért előállított egy kutyapártos aktivistát

  • narancs.hu
  • 2025. január 12.

Belpol

Házkutatást is tartottak nála.

„Úgy látszik, Lázár Jánosnak szúrja a szemét, hogy makói passzivistánkkal szolidaritást vállalva az ország több pontján is tájékoztattuk az embereket, milyen messze van onnan a miniszter úr kastélya” – írja a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP).

A párt egyik aktivistát ugyanis szombaton a rendőrök előállították, "sőt még lakását is átkutatták és lefoglaltak egy festék sprayt". Az aktivista együttműködött a rendőrséggel.

„Azt azért megjegyezzük, hogy bárki szabadon elmondhatja a politikai véleményét, legalábbis mi hiszünk ebben, azonban ellenünk tudatosan vagy tudattalanul a rendőrséget használni, miközben sokkal komolyabb bűncselekmények történnek az országban, felháborító és ijesztő is” – írja a párt.

Mint arról szerdán beszámolt lapunk, valaki a Nyugati pályaudvar bejáratához is felfestette a "Lázár kastélya 185 km" feliratot, nyíllal jelölve az irányt is. 

 
Felfestés a Nyugati előtt január 8-án – Ki tudja, ott van-e még?
Fotó: Bajnai Marcell

Mindennek az előzménye, hogy még szeptemberben az Átlátszó megírta, kilométerenként mintegy félmilliárd forintot költ a Magyar Közút egy olyan négyszámjegyű mellékút 6 kilométeres szakaszára, amelyen bár alig van forgalom, az M43-asról éppen a batidai kastélyhoz vezet. A vadászházként működő kastély egy olyan cég szálláshelye, melyben Lázár Jánosnak is tulajdonrésze van, a miniszter pedig innen kívánt boldog adventet. A kastélyt a miniszter és családja földjei veszik körbe.

Majd december 27-én, Lázár és János névnapja alkalmából – első akcióként – a Kétfarkú Kutya Párt makói szervezete felfestette az úttestre, hogyan lehet eljutni a batidai vadászkastélyhoz

Promenád24 „MÁV-dolgozó feltűnősködött a batidai vendégháznál” címmel számolt be az akcióról, és a cikkben közzétették az aktivista nevét, fényképét, autója rendszámát és a pontos lakcímét is. A lap szerint az aktivista „oda piszkított, ahonnan enni kap” – az illető ugyanis 15 éve dolgozik a MÁV-nál.  Mint aztán kiderült, Lázár János építési és közlekedési miniszter megkegyelmezett és kifejezetten kérte, ne bocsássák el a politikai aktivizmuson kapott MÁV-dolgozót.

Szombaton viszont a rendőrség nem volt ilyen elnéző a Kutyapárt aktivistájával.

 

 

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Fuss, és tévedj el Budapesten!

Budapestre jött a City Race Euro Tour, egy városi tájfutó rendezvénysorozat. Három napon át futhatunk Budapest különböző részein egy térképpel, amelyen a kukák is fel vannak tüntetve, de az utcanevek nem láthatóak. De mire is jó ez az egész?

A saját határain túl

Justin Vernon egyszemélyes vállalkozásaként indult a Bon Iver, miután a zenész 2006-ban három hónapot töltött teljesen egyedül egy faházban, a világtól elzárva, egy nyugat-wisconsini faluban.

Az űr az úr

Az 1969-ben indult Hawkwind mindig a mainstream csatornák radarja alatt maradt, pedig hatása évtizedek óta megkérdőjelezhetetlen.

Pincebogarak lázadása

  • - turcsányi -

Jussi Adler-Olsen immár tíz kötetnél járó Q-ügyosztályi ciklusa a skandináv krimik népmesei vonulatába tartozik. Nem a skandináv krimik feltétlen sajátja az ilyesmi, minden szak­ágnak, műfajnak és alműfajnak van népmesei tagozata, amelyben az alsó kutyák egy csoportozata tengernyi szívás után a végére csak odasóz egy nagyot a hatalomnak, az efeletti boldogságtól remélvén boldogtalansága jobbra fordulását – hiába.

Luxusszivacsok

A Molnár Ani Galéria 2024-ben megnyitott új kiállítótere elsősorban hazai, fiatal, női alkotókra fókuszál, Benczúr viszont már a kilencvenes évek közepétől jelen van a művészeti szcénában, sőt már 1997-ben szerepelt a 2. Manifestán, illetve 1999-ben (más művészekkel) együtt a Velencei Biennálé magyar pavilonjában.

Égen, földön, vízen

Mesék a mesében: mitikus hősök, mágikus világ, megszemélyesített természet, a szó szoros értelmében varázslatos nyelv. A világ végén, tajtékos vizeken és ég alatt, regei időben mozognak a hősök, egy falu lakói.

Visszaszámlálás

A Ne csak nézd! című pályázatot a Free­szfe, az Örkény Színház, a Trafó és a Jurányi közösen hirdették meg abból a célból, hogy független alkotóknak adjanak lehetőséget új előadások létrehozására, a Freeszfére járó hallgatóknak pedig a megmutatkozásra. Tematikus megkötés nem volt, csak annyiban, hogy a társulatoknak társadalmilag fontos témákat kellett feldolgozniuk. A nyertesek közül a KV Társulat pályamunkáját az Örkény Színház fogadta be.