Lemondott Schmitt Pál

  • narancs.hu
  • 2012. április 2.

Belpol

Schmitt Pál a parlamentben lemondott államfői tisztéről.

Schmitt Pál a parlamentben napirend előtti felszólalásában kiállt igaza mellett, miszerint jogtalanul vették el tőle doktori címét, de néhány perces mondandója végén mégis bejelentette lemondását az államfői posztról.

A volt államfő bírói úton kíván elégtételt venni a doktori cím elvételéért, mert szerinte a Semmelweis Egyetem azt nem vehette volna el, csak a miniszter kezdeményezhette volna a Magyar Akkreditációs Bizottságnál. Ezt annak ellenére hangsúlyozta Schmitt, hogy Balázs Ervin, a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) elnöke a Kossuth rádióban elmondta: az egyetem jogszerűen fosztotta meg a doktori címtől Schmittet.

Schmitt Pál egyébként a parlamentben elmondott beszédében nem mondott újat ahhoz képest, amit a pénteki televíziós interjúban, illetve amit a Vasárnapi Újságnak is nyilatkozott. Lemondásának bejelentése előtt ismét megfogadta, hogy a szigorúbb szabályoknak megfelelő PhD-címet megszerzi, sport és környezetvédelem kapcsolatából.

Schmitt államfői pályafutásáról lásd Nyomasztó schmitti örökség című cikkünket.

A szóba jöhető államfőjelöltekről lásd Kérem a következőt című összeállításunkat.

Figyelmébe ajánljuk

Polt Péter írásbeli válaszából kiderül: azt sem tudja, miben folyik nyomozás

Elég súlyos ellentmondásra derült fény egy, az orosházi férfi kézilabdát érintő 1,3 milliárd forintos szabálytalan tao-felhasználási ügyben. A minden jel szerint költségvetési csalás gyanúja ügyében tett fel írásbeli kérdést Tóth Bertalan (MSZP) országgyűlési képviselő Polt Péter legfőbb ügyésznek, aki azt válaszolta, hogy az ügyben nem indult büntetőeljárás. A Narancs.hu-t korábban és most is az ellenkezőjéről tájékoztatta a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága.  A Sportállamtitkárság hallgat az ügyben.

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.