Magyar Péter: Orbán szedje össze magát, és rúgja ki a magyar gazdaság Mekkmesterét

  • narancs.hu
  • 2025. március 10.

Belpol

Olyan jól sikerült a repülőrajt, hogy az élelmiszerárak drágulása tekintetében csúcstartók vagyunk. 

„Elég volt Orbánék totális gazdasági és pénzügyi dilettantizmusából! Nagy Márton nemzetgazdasági miniszternek haladéktalanul távoznia kell! Hónapok óta szinte minden nap katasztrófális adatok jönnek ki a magyar gazdaság és költségvetés állapotáról. Az orbáni repülőrajt olyan »jól« sikerült, hogy ma éppen az derült ki, hogy 2025 első két hónapjában összehozta a kormány a teljes éves államháztartási hiány 42 %-át és közben újra európai csúcstartó lett Magyarország az élelmiszerárak drágulásában.

Orbánék ipari méretű korrupciója miatt nem jönnek a magyar embereket megillető uniós források. Zuhannak a beruházások és teljesen kiszárad a magyar gazdaság, túlélésért küzdenek a magyar vállalatok. Nagy Márton összevissza rángatja a kormányrudat, fenyegeti a különbözö gazdasági szektorokat, miközben húzza magával lefelé a teljes magyar gazdaságot és egyre mélyebb megélhetési válságba sodorja a magyar embereket.

Miniszterelnök úr, Szedje össze a bátorságát és rúgja ki Nagy Mártont, a magyar gazdaság Mekkmesterét, vagy távozzanak kézen fogva!”

– írja Magyar Péter a Facebookon. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Az Amerika–EU-vámalku tovább nyomhatja a magyar gazdaságot

Noha sikerült megfelezni az EU-t fenyegető amerikai vám mértékét, a 15 százalékos általános teher meglehetősen súlyos csapást mérhet az európai gazdaságokra, így a magyarra is. A magyar kormány szerint Orbán Viktor persze jobb megállapodást kötött volna, de a megegyezés az orosz gázimportra is hatással lehet. 

Megjött Barba papa

A Kőszegi Várszínház méretes színpada, több száz fős nézőtere és a Rózsavölgyi Szalon intim kávéház-színháza között igen nagy a különbség. Mégis működni látszik az a modell, hogy a kőszegi nagyszínpadon nyáron bemutatott darabokat ősztől a pesti szalonban játsszák. 

Gyógyító morajlás

Noha a szerző hosszú évek óta publikál, a kötet harminckét, három ciklusba rendezett verse közül mindössze három – a Vénasszonyok nyara után, a Hidegűző és A madár mindig én voltam – jelent meg korábban. Maguk a szövegek egységes világot alkotnak. 

Elmondható

  • Pálos György

A dán szerzőnek ez a tizedik regénye, ám az első, amely magyarul is olvasható. Thorup írásainak fókuszában főként nők állnak, ez a műve is ezt a hagyományt követi. A történet 1942-ben, Dánia német megszállása után két évvel indul.

Gyulladáspont

Első ránézésre egy tipikus presztízskrimi jegyeit mutatja Dennis Lehane minisorozata: ellentétes temperamentumú nyomozópáros, sötétszürke tónusok, az Ügy, a magánélet és a lassacskán feltáruló múltbeli traumák kényelmetlen összefonódásai.