Másfél millió magyar él súlyos anyagi nélkülözésben

  • narancs.hu
  • 2017. április 22.

Belpol

Hiába javulnak az adatok, ez még mindig a negyedik legrosszabb arány az EU-ban.

Tegnap tette közzé az Eurostat, az unió statisztikai hivatala a 2016-ra vonatkozó „súlyos anyagi nélkülözés” felmérés tagállami eredményeit. Magyarországon a lakosság 16,2 százaléka, 1 millió 567 ezer ember tartozik a súlyos nélkülözésben élők csoportjában. Ennél csak Bulgáriában, Romániában és Görögországban rosszabb a helyzet.

A súlyos anyagi nélkülözésben élők közé azokat sorolják a statisztikusok, akikre az alábbi állítások közül legalább négy igaz. Nincs pénze számlái kifizetésére, megfelelő fűtésre, váratlan kiadások fedezésére, rendszeres húsétel fogyasztására, évi egyhetes szabadságra, tévére, autóra, mosógépre vagy telefonra.

Az uniós átlaghoz hasonlóan a magyar adat is javult 2015-höz képest, 19,4 százalékról 3,2 százalékpontos csökkenéssel jutottunk 16,2-re. A hosszabb távú trendekből az látszik, hogy a 2008-as 17,9 százalékos eredményből 2013-ra 27, 8 százalék lett, innen indult a javulás az elmúlt három évben. A visegrádi országokhoz viszonyítva ettől függetlenül elkeserítő a helyzetünk, Csehországban a lakosság mindössze 4,8 százaléka, Szlovákiában 9, Lengyelországban 8,1 százaléka él súlyos anyagi nélkülözésben.

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.