Nagy Márton 15 millió forintért repült tovább az egy éjszakára 1,7 milliós párizsi szállásáról

  • narancs.hu
  • 2025. január 7.

Belpol

Vannak nagy költések, de az apróért is lehajolt a nemzetgazdasági miniszter.

Milliós szállásdíjak és tízmilliós magánrepülőzések is szerepelnek Nagy Márton külföldi útjai közt. A nemzetgazdasági minisztérium költéseit a 444.hu adatigénylése után hozta nyilvánosságra a Nemzetgazdasági Minisztérium, ezek alapján Nagy semmin nem spórolt.

A nemzetgazdasági miniszter utazásaira 2023 óta 132 millió forintot fizettek ki, 2023 januárja és 2024 novembere között 49 alkalommal utazott úgy, hogy az útját az NGM szervezte.

A legdrágább utazás nem is a távol-keleti utak közül került ki, hanem egy januári párizsi látogatás futott be győztesnek.  A stratégiai partneri egyeztetésnek nevezett úton a szállásköltsége 3,4 millió forint volt, az egy fős delegációjáé további egymillió, a közlekedési költsége pedig 14,6 millió.

Egy svájci utazás során a szállás 1,6 millióból jött ki, két kísérőjéé pedig 433 ezer forintból, a közlekedés viszont 15,39 millió forint lett. Az NGM hozzátette, a  „miniszter úr nem kereskedelmi járattal utazott”.

A Nemzetgazdasági Minisztérium azt is közölte, hogy a miniszter igénybe veszi a naponta 40 eurós kiküldetési napidíjat is, amely a kormányrendelet alapján jár neki. Ezen a jogcímen 2023 első napja óta 2,14 millió forintot fizettek ki neki.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hajléktalanság – akár két lépésben

Betegség, baleset, alkohol- és drogproblémák, megromlott házasság, bedőlt vállalkozás, uzsorakölcsön, élősködő hozzátartozók – néhány ok, amik könnyen pénztelenséghez vezethetnek, ahonnan pedig sok esetben már csak egy lépés az utcára kerülni. Minderről a Vöröskereszt hajléktalanokat gondozó miskolci intézményének lakói meséltek. 

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.