Nem emelkednek drasztikusan az esetszámok Magyarországon a koronavírus-kutatócsoport vezetője szerint

  • narancs.hu
  • 2020. március 29.

Belpol

Jakab Ferenc úgy látja, ez az intézkedéseknek és a lakosság fegyelmezett viselkedésének köszönhető.

Nem emelkednek olyan drasztikusan az esetszámok Magyarországon, a matematikai modellek szerint sikerülhet a megbetegedések számát az egészségügyi ellátórendszer kapacitásán belül tartani Jakab Ferenc, az országos koronavírus-kutatócsoport vezetője szerint – írja a Szabad Pécs nyomán a 444.hu.

A virológus úgy látja, ez a bevezetett korlátozó intézkedéseknek és a lakosság fegyelmezett viselkedésének köszönhető. Azt is elmondta, egyelőre nem tudjuk, mikor lépünk át a tömeges megbetegedések szakaszába, ahogyan azt sem lehet előre megmondani, hogy mikor cseng le a járvány.

Ettől függetlenül eddig úgy tűnik, aki átesik a vírusfertőzésen, az legalább 1-3 évig immunitást szerez. Azt viszont nem tudja kizárni, hogy amikor ennek a járványnak vége, akkor a vírus visszetérjen később.

„Maradjanak otthon, minimalizálják a kontaktust, próbáljuk meg a járványt lassítani, és az esetszámokat alacsonyan tartani. (...) Tudom, hogy nehéz időszak mindenkinek, de csak ezzel tudjuk a járványt lelassítani, és az egészségügyi ellátórendszerünket a legjobban védeni a túlterhelésről” – üzente Jakab Ferenc.

Figyelmébe ajánljuk

Vérző papírhold

  • - ts -

A rendszeresen visszatérő témák veszélyesek: mindig felül kell ütni a tárgyban megfogalmazott utolsó állítást. Az ilyesmi pedig egy filmzsánerbe szorítva a lehetőségek folyamatos korlátozását hozza magával.

Szűznemzés

Jobb pillanatban nem is érkezhetett volna Guillermo del Toro új Frankenstein-adaptációja. Egy istent játszó ifjú titán gondolkodó, tanítható húsgépet alkot – mesterséges intelligenciát, ha úgy tetszik.

Bárhol, kivéve nálunk

Hajléktalan botladozik végig a városon: kukákban turkál; ott vizel, ahol nem szabad (mert a mai, modern városokban szabad még valahol, pláne ingyen?); már azzal is borzolja a kedélyeket, hogy egyáltalán van.

Brahms mint gravitáció

A kamarazenélés közben a játékosok igazán közel kerülnek egymáshoz zeneileg és emberileg is. Az alkalmazkodás, kezdeményezés és követés alapvető emberi kapcsolatokat modellez. Az idei Kamara.hu Fesztivál fókuszában Pablo Casals alakja állt.

Scooter inda Művhaus

„H-P.-t, Ferrist és Ricket, a három technoistent két sarkadi vállalkozó szellemű vállalkozó, Rácz István és Drimba Péter mikrobusszal és személyautóval hozza Sarkadra május 25-én. Ezen persze most mindenki elhűl, mert a hármuk alkotta Scooter együttes mégiscsak az európai toplista élvonalát jelenti. Hogy kerülnének éppen Magyarországra, ezen belül Sarkadra!?” – írta a Békés Megyei Népújság 1995-ben arról a buliról, amelyet legendaként emlegetnek az alig kilencezer fős határ menti kisvárosban.

Who the Fuck Is SpongyaBob?

Bizonyára nem véletlen, hogy az utóbbi években sorra születnek a legfiatalabb felnőtteket, a Z generációt a maga összetettségében megmutató színházi előadások. Elgondolkodtató, hogy ezeket rendre az eggyel idősebb nemzedék (szintén nagyon fiatal) alkotói hozzák létre.

A Mi Hazánk és a birodalom

A Fidesz főleg az orosz kapcsolat gazdasági előnyeit hangsúlyozza, Toroczkai László szélsőjobboldali pártja viszont az ideo­lógia terjesztésében vállal nagy szerepet. A párt­elnök nemrég Szocsiban találkozott Dmitrij Medvegyevvel, de egyébként is régóta jól érzi magát oroszok közt.