Nem engedélyezte a rendőrség a Pride betiltása elleni keddi tüntetést

  • narancs.hu
  • 2025. március 24.

Belpol

Hadházy Ákos és a Momentum ennek ellenére is megtartja a demonstrációt.

„Már a gyakorlatban is elkezdődött” a gyülekezési jog korlátozása – erről számolt be hétfő reggeli Facebook-posztjában Hadházy Ákos, miután kiderült,

a rendőrség nem engedélyezte a független parlamenti képviselő és a Momentum kedd délutánra bejelentett tüntetését.

„Nekünk már papírunk van róla, hogy tilos tiltakozni a Pride betiltása ellen, vagy legalábbis csak úgy szabad tiltakozni, hogy az ne legyen kellemetlen a hatalomnak. Az eredetileg az Erzsébet hídra szabályosan bejelentett demonstrációt ugyanis a rendőrség nem engedélyezte (pedig máskor számtalan alkalommal volt példa ilyesmire)” – fogalmazott a politikus, hozzátéve, hogy fellebbeztek, a demonstráció ügye a Kúriánál van.

Elkezdődött: Nem engedélyezte a rendőrség a keddi tüntetést, de mi ott leszünk az Erzsébet hídnál 17 órakor. Gyertek ti is velünk!

Posted by Momentum Mozgalom on Monday, March 24, 2025

Hadházy Ákos szerint egyetlen megoldás van: „nagyon sokan kell kimennünk kedden 17 órától a Ferenciek terére!” A képviselő szerint ugyanis, ha elegen vesznek részt a megmozduláson, akkor „a rendőrség fog segíteni a híd lezárásában, ugyanúgy, mint a múlt héten” Ahogy arról korábban mi is beszámoltunk, múlt kedden a gyülekezési törvény módosítása miatt a Momentum hirdetett demonstrációt a Kossuth térre, ahonnan a tüntetők a Margit hídhoz vonultak, itt azonban rendőrsorfal fogadta őket.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

„Mi nem ítélkezünk, aki úgy érzi, hogy segít neki ez az ételadomány és rászánja az időt, annak adunk”

2014 óta kéthetente száz-százötven embernek ad főtt ételt és tartós élelmiszert Makón a Heti Betevő, a kezdeményezést önkéntesek mellett pékségek, éttermek, vállalkozók éltetik. Az ételosztásra érkezők főleg idős és rossz körülmények között élő emberek, de az önkéntesek mindenkinek adnak, aki úgy érzi, segít neki az ételadomány. 

Ungvári Tamás: A dandyt elfogadom

  • Urfi Péter

Teljesen legális, belügyi bárcával vártak a legszebb lányok – dicsekedett az író, fordító majd' tíz évvel ezelőtt, amikor egy fotó történetét is alaposan körbejárta Urfi Péter kérdésére. Idézzük fel az Ungvári Tamással készült interjút egy 2016-os lapszámból!

A kutya mellett

A filmművészetben a Baran című, egyszerre realista és költői remekmű (Madzsid Madzsidi) jóvoltából csodálkozhatott rá a világ először az iráni afgán menekültek sorsára.