Nem osztanak prémiumot 2021-ben a minisztériumok

  • narancs.hu
  • 2021. december 22.

Belpol

Szinte szóról szóra megegyező válaszban tudatták mindezt.

Körkérdésben érdeklődött a 24.hu a minisztériumoknál, hogy dolgozóik részesülnek-e karácsonyi vagy év végi jutalomban, juttatásban. Tízből kilenc tárca néhány napon belül válaszolt a lap megkeresésére, elsőként például a Rogán Antal vezette Miniszterelnöki Kabinetiroda írta meg, hogy „sem munkatársai, sem vezetői számára év végi jutalmat nem fizetett”.

Ezt követően, egy nappal később reagált a többi minisztérium is. Az Agrárminisztérium, a Belügyminisztérium, az Emberi Erőforrások Minisztériuma, valamint a Honvédelmi Minisztérium, az Innovációs és Technológiai Minisztérium, a Külgazdasági és Külügyminisztérium, a Miniszterelnökség, és a Pénzügyminisztérium szinte egyszerre írta meg, hogy „sem munkatársai, sem vezetői számára év végi jutalmat, prémiumot nem fizetett”. A feltett kérdésre egyedül a Varga Judit által vezetett Igazságügyi Minisztérium nem reagált.

A 24.hu kiemelte, hogy a legtöbb minisztériumban már 2020-ban sem osztottak jutalmakat pénzben, a külügyminisztériumban például ajándék krumplit osztogattak, amit egy 200 milliós bevételt produkáló, közel húsz éve Fidesz-tag gazdától vásároltak.

A körkérdésre nem reagált a Magyar Nemzeti Bank sem, pedig ott tudható, hogy minden évben komoly jutalommal honorálják az ott dolgozók munkáját. 2017 és 2020 között az MNB 1,4 milliárd forint év végi jutalmat osztott ki.

(24.hu)

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

„Boldog békeévek”

A több mint kétszáz műtárgyat felvonultató kiállítás fókuszában a szecessziós plakátművészet és reklámgrafika áll, a magyar művészetnek az az aranykora, amikor összhangba került a nyugati művészeti törekvésekkel, radikálisan modernizálva a kiegyezést követő évtizedek (fél)feudalista, konzervatív, a historizmus béklyóiba zárt világát.

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.

Séta a Holdon

A miniszterelnök május 9-i tihanyi beszédével akkora lehetőséget kínált fel Magyar Péternek a látványos politikai reagálásra, hogy az még a Holdról is látszott.