Nem támogatja a Fidesz szavazók többsége, hogy ispánná nevezzék át a kormánymegbízottakat

  • narancs.hu
  • 2022. július 19.

Belpol

A törvényjavaslatról kedden szavaz a parlament. 

Nem támogatja a Fidesz-szavazók többsége, hogy a kormánymegbízottakat ispánná nevezzék át – derül ki a Publicus Intézet Népszava megbízásából készült kutatásából. 

Arra a kérdésre, hogy „egyetért azzal, hogy a kormánymegbízottakat a jövőben főispánoknak nevezzék”, a megkérdezettek 10 százaléka mondott határozott igent, 2 százaléka inkább igent mondott, 64 százalék elutasította az ötletet. 16 százalék szerint az egész ügy csak egy gumicsont, 6 százalék nem akart/nem tudott válaszolni. Ugyanakkor a felmérés szerint a kormánypárti szavazók 23 százaléka támogatta, 41 százaléka viszont elutasította a kormánymegbízottak átnevezését. 

Az átnevezésről kedden szavaz a parlament.  

 

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Polt Péter írásbeli válaszából kiderül: azt sem tudja, miben folyik nyomozás

Elég súlyos ellentmondásra derült fény egy, az orosházi férfi kézilabdát érintő 1,3 milliárd forintos szabálytalan tao-felhasználási ügyben. A minden jel szerint költségvetési csalás gyanúja ügyében tett fel írásbeli kérdést Tóth Bertalan (MSZP) országgyűlési képviselő Polt Péter legfőbb ügyésznek, aki azt válaszolta, hogy az ügyben nem indult büntetőeljárás. A Narancs.hu-t korábban és most is az ellenkezőjéről tájékoztatta a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága.  A Sportállamtitkárság hallgat az ügyben.

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.