Németh Szilárd birkózó akadémiájában bukkant fel a csepeli iskolából leszedett Orbán-idézet

  • narancs.hu
  • 2023. szeptember 19.

Belpol

Újrahasznosították.

Hírek tömkelege szólt arról, hogy Orbán Viktor idézetek kerültek ki a felújított csepeli Jedlik Ányos Gimnázium falára. Majd némi mérlegelés és iránymutatás kérése után, mint ismert, leszedték ezeket a nagy gondolatokat az iskola faláról

 
Így festett a Jedlik Ányos Gimnázium falán az Orbán-törvényei dekoráció.

Arról, mi lett az idézetdekorációval, egészen idáig nem lehetett tudni. Ám most úgy tűnik, ha csak részben is, de világossá vált –mindenki örülhet, mert –, nem került kidobásra. Vélhetően már csak a környezettudatosság miatt sem selejtezték le az Orbán-dekort, kár lett volna kidobni, ha aztán úgyis újra kell csináltatni...

Így újrahasznosították, Szabó Szabolcs Csepel és Soroksár ellenzéki országgyűlési képviselője szúrta ki, hogy

Németh Szilárd csepeli birkózó akadémiájában, vagyis a Kozma István Magyar Birkózó Akadémián tűnt fel a "Magyarország hét törvényének" is nevezett bölcsességcsokor.

 
Keresd az Orbán-idézetet!
A képen Fekete Péter, a Nemzeti Cirkuszművészeti Központ főigazgatója és Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke látható Németh Szilárd mellett.
Fotó: Facebook/Szabó Szabolcs/Németh Szilárd

Azt egyelőre nem tudni, hogy került oda az orbáni idézet: Németh Szilárd elkérte azt, mint a miniszterelnök egyik legnagyobb rajongója vagy licitált rá, esetleg csak megmentette a kidobástól.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.