Nincs problémája a Magyarországon járőröző kínai rendőrökkel a Szuverenitásvédelmi Hivatalnak

  • narancs.hu
  • 2024. április 3.

Belpol

Megérkezett a Szuverenitásvédelmi Hatóság válasza a DK kínai rendőrökkel kapcsolatos kérdésére.

A DK a Szuverenitásvédelmi Hivatalhoz fordult, miután kiderült, hogy az Orbán-kormány kínai rendőröket hoz Magyarországra. A párt arra kérte Lánczi Tamás hivatalát, hogy vizsgálja ki, mit keresnek egy idegen ország rendőrei a magyar utcákon. A nemzeti szuverenitást ugyanis biztosan nem szolgálja, hogy egy külföldi hatalom fegyveres testületének tagjai nemcsak bejöhetnek Magyarországra, hanem itt szolgálatot is teljesíthetnek – állítja a párt.

A Szuverenitásvédelmi Hatóság válaszában azt írta, hogy „a kínai és magyar rendőrök a jövőben a turisztikai főszezonban, csúcsidőszakokban és általában a nagyobb tömegeket vonzó események alkalmával közösen látnak majd el szolgálatot”. Minderre szerintük az egyre nagyobb, Kínából érkező turistaforgalom miatt van szükség.

A DK szerint számos kérdést felvet az intézkedés: „Tudni akarjuk, hogy a Kínai Népköztársaság rendőrei milyen felhatalmazást kapnak? Mit tekint kiemelt turisztikai eseménynek a Hivatal Elnöke? Milyen adatokhoz férnek hozzá az ide vezényelt kínai rendőrök? Láthatják-e az itt élő kínai állampolgárok adatait, illetve magyar állampolgárok személyes adataihoz hozzáférhetnek-e? Milyen létszámú erőt vezényel Magyarországra Kína? Lesz e saját irodájuk, adminisztrációs rendszerük? Mennyi ideig tartózkodnak hazánkban az ideiglenesen ide vezényelt erők? Lesz-e fegyverük, ha igen, azt milyen esetekben használhatják? Milyen kényszerítő eszközt használhat egy kínai rendőr egy magyar állampolgár ellen Magyarországon?” – teszi fel a kérdéseket a DK közleménye.

Lánczi Tamás ennél sokkal absztraktabb problémákkal foglalkozik, például büntethetővé tenné a hazaárulást.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Tendencia

Minden tanítások legveszélyesebbike az, hogy nekünk van igazunk és senki másnak. A második legveszélyesebb tanítás az, hogy minden tanítás egyenértékű, ezért el kell tűrni azok jelenlétét.

Bekerített testek

A nyolcvanas éveiben járó, olasz származású, New Yorkban élő feminista aktivista és társadalomtudós műveiből eddig csak néhány részlet jelent meg magyarul, azok is csupán internetes felületeken. Most azonban hét fejezetben, könnyebben befogadható, ismeretterjesztő formában végre megismerhetjük 2004-es fő műve, a Caliban and the Witch legfontosabb felvetéseit.

„Nem volt semmi másuk”

Temették már el élve, töltött napokat egy jégtömbbe zárva, és megdöntötte például a lélegzet-visszatartás világrekordját is. Az extrém illuzionista-túlélési-állóképességi mutatványairól ismert amerikai David Blaine legújabb műsorában körbejárja a világot, hogy felfedezze a különböző kultúrákban rejlő varázslatokat, és a valódi mesterektől tanulja el a trükköket. 

Játék és muzsika

Ugyanaz a nóta. A Budapesti Fesztiválzenekarnak telefonon üzenték meg, hogy 700 millió forinttal kevesebb állami támogatást kapnak az együttes által megigényelt összegnél.

A klónok háborúja

Március 24-én startolt a Tisza Párt Nemzet Hangja elnevezésű alternatív népszavazása, és azóta egyetlen nap sem telt el úgy, hogy ne érte volna atrocitás az aktivistákat.

Hatás és ellenhatás

  • Krekó Péter
  • Hunyadi Bulcsú

Az európai szélsőjobb úgy vágyott Donald Trumpra, mint a megváltóra. Megérkezik, majd együtt elintézik „Brüsszelt” meg minden liberális devianciát! Ám az új elnök egyes intézkedései, például az Európával szemben tervezett védővámok, éppen az ő szavazó­táborukat sújtanák. Egyáltalán: bízhat-e egy igazi európai a szuverenista Amerikában?