Nógrádi György korábban azt is kifecsegte, hol vannak kínai hírszerzők Magyarországon

  • - gm -
  • 2017. április 24.

Belpol

Lehet, hogy a biztonságpolitikai szakértő maga a nemzetbiztonsági kockázat?

Ahogy a magyarnarancs.hu pénteken kiszúrta, Nógrádi György egy dombóvári előadásán arról beszélt, hogy az amerikaiak meg akarták puccsolni Orbán Viktort: bekérték a Fidesz szerinte egyik legmagasabb vezetőjét, hogy legyen ő a miniszterelnök. Ahogy mondani szokás, találatunk nagy vihart kavart, a Fidesz híresztelésnek nevezte a biztonságpolitikai szakértőként nyilatkozó Nógrádi szavait, Tuzson Bence kormányzati kommunikációért felelős államtitkár cáfolta a kijelentését, az amerikai nagykövetség pedig azt mondta az RTL Híradójának, hogy színtiszta fikció, amit a kormányközeli sajtóban nagyon gyakran megnyilvánuló egyetemi tanár állít. A Blikk szerette volna megkérdezi Nógrádit, hogy utólag hogyan kommentálja kijelentését, ám ő nem akart nyilatkozni.

Nógrádi korábbi, a YouTube-ra is feltöltött, mindenki által megtekinthető előadásait böngészve azonban ismét furcsa kijelentésre bukkanhatunk. Vagyonvédelem és biztonság 2016-ban címmel szakmai konferenciát rendezett 2016. december 13-án a Személy Vagyonvédelmi és Magánnyomozói Szakmai Kamara Komárom-Esztergom megyei szervezete, a rendezvény fővédnöke maga a belügyminiszter, Pintér Sándor volt. A konferencián előadást tartott Nógrádi is, aki már ekkor arról beszélt, hogy Hillary Clinton be akart avatkozni a magyar belpolitikába.

„És mivel ez egy olyan fórum, ahol elvileg dolgok elmondhatók, tisztában léve azzal, hogy ez úgyis, ha akarom, komolyan veszem, ha akarom, eltűnik. Ha előkerül, akkor sincs semmi. Tehát én jelezni szeretném azt, hogy Hillary Clinton egy 30 pontos listát küldött – tudva, hogy győz –, hogy mit vár el a magyar kormánytól. Ha ezt nem kapja meg, akkor a magyar kormány nehéz helyzetbe hozza önmagát (…) Ha én mint magyar nagykövet ezt csinálnám Washingtonban, kettő percen belül úgy rúgnának ki, hogy átrepülöm az Atlanti-óceánt” – mondta Nógrádi.

Az előadás során előkerült Kína politikája, amely kapcsán Nógrádi megdicséri a kínai hírszerzést is. Méghozzá így: „Mindig elmondjuk, hogy milyen az orosz hírszerzés, milyen az amerikai. Oké. A kínai hírszerzés is baromi jól működik mindenütt a világon. Erre egy példa: a Konfuciusz Intézetek. Mondjuk úgy, hogy nincsenek túl távol a kínai hírszerzéstől, Magyarországon is aktívan működnek. Rengeteg központ van Magyarországon – ami részint nagyon jó –: a Kínai Turizmus Központja, a Bank of China térségi központja, és nagyon sok mindent el lehet mondani.”

Figyelmébe ajánljuk

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)