Öngyilkosságot kísérelt meg egy diák Szegeden

  • narancs.hu
  • 2024. december 4.

Belpol

A Szegeder forrásai szerint a tanuló a nemrég bezárt Wesley-iskolából került át a Zrínyi-iskolába.

Két különböző forrásból úgy értesült a Szegeder, hogy a felső tagozatos diák, aki kedden délelőtt öngyilkosságot kísérelt meg a szegedi Zrínyi Ilona Átalános Iskolában, korábban a Wesley János Óvoda, Általános Iskola és Középiskolába járt.

Azt az intézményt a Magyar Evangéliumi Testvérközösség tartotta fenn. A kormányhivatal augusztus végén bezáratta az egyház budapesti iskolájával együtt a szegedit is. Utóbbi épületében nemrég fejlesztőközpontot indított a MET sajátos nevelési igényű gyerekeknek, volt tanítványaiknak, de másoknak is. 

A MET közleményéből, amelyet a központ megnyitásáról írt, kiderült: az augusztusi bezárás után a szegedi Wesley-iskola diákjai 38 különböző intézménybe szóródtak szét. Abban, hogy minél hamarabb találjanak megfelelő iskolát, sokan igyekeztek segíteni a gyerekek családjainak, de ez nem ment könnyen.

Tóth Endre momentumos politikus azt nyilatkozta az esetről, „nyilván nem tudhatjuk a diák tettének pontos indokait, azt viszont biztosan tudhatjuk, hogy azoknak a különleges bánásmódot igénylő diákoknak, akik nagy arányban jártak a Wesleybe, egy iskolaváltás az átlagosnál is sokkal nagyobb megrázkódtatás”.

 A szegedi hírportál azt írta, kedden délelőtt mentők és rendőrök vonultak ki a szegedi iskolához, és az emberek elől eltakarva szállították kórházba a még időben megmentett gyereket, lélegeztetőgéppel tartották életben. Később az derült ki, hogy egy felső tagozatos fiúról van szó. Kölcsönkért egy lánytól egy menzakártyát, és annak zsinórjára felakasztotta magát a mosdóban. A gondnok észrevette, mi történt, és azonnal közbeavatkozott.

 Ha úgy érzi, Ön vagy a környezetében más krízishelyzetben van, segítségre szorul, hívja az ingyenes 116-123 felnőtt lelkisegély számot! A Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány gyerek és ifjúsági lelkisegély száma: 116-111.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Miért éltetnek iszlamista terrorszervezeteket a balhés északír rapperek?

Dagad a botrány az északír rappertrió, a Kneecap körül, amely augusztusban a Szigeten fog fellépni. A pionír zenészek nacionalizmusához nem fér kétség, ám jó okunk van elítélni őket azért, mert terrorszervezetek háborúját relativizálják. De hogy miért becsmérlik az izraeli hadsereget, arra az írek történelmében találunk választ.

„Rá­adásul gonosz hőseinek drukkol”

A több mint kétezer strófás Nibelung-ének a középkori német irodalom talán legjelentősebb műve. Hogyan lehet ma aktuális egy 800 éves irodalmi mű? Miért volt szükség egy új magyar változatra? Erről beszélgettünk Márton László író-műfordítóval öt évvel ezelőtt. Idézzük fel a cikket!

Balatonföldvári „idill”: íme az ország egyetlen strandkikötője

  • narancs.hu

Dagonya, vagy a legtisztább balatoni homok? Ökokatasztrófa, vagy gyönyörűség? Elkészült a vitorláskikötő Balatonföldvár Nyugati strandján; július, vagy ha úgy tetszik, a balatoni főszezon első hétvégéjén néztük meg, valóban ellentétes-e a „józan ésszel”, hogy strand és kikötő ugyanazon a területen létezzen.