Orbán arról, hogy megérti-e a Tiborcz luxusautóján felháborodókat: "Hát persze"

  • narancs.hu
  • 2025. április 24.

Belpol

Orbán Viktor váratlanul megjelent a pilisvörösvári fideszes fórumon, és utána néhány kérdésre is válaszolt. 

Az Ukrajna EU-csatlakozásával kapcsolatos nemzeti konzultáció (új nevén: "véleménynyilvánító szavazás") apropóján rendez fórumokat országszerte a Fidesz, a pilisvörösvári fórumon pedig a 24.hu tudósítása szerint Orbán Viktor is megjelent. 

A fórumon alapból Menczer Tamás, a Fidesz kommunikációs igazgatója és Szijjártó Péter külügyminiszter rémisztgetté az embereket azzal kapcsolatban, hogy mi történne, ha Ukrajna csatlakozna az EU-hoz, majd egy ponton a miniszterelnök is felment a színpadra.

Orbán azzal indokolta a megjelenését, hogy 2010 óta nem járt a településen, majd a lap videója szerint  Gyurcsányhoz hasonlította a tiszás EP-képviselőt, Kollár Kingát, és arról is beszélt, hogy a tiszások azért dolgoznak, hogy a magyaroknak rossz legyen, ezért azt lehet rájuk mondani, hogy ők a brüsszeliek. Orbán most úgy fogalmazott, hogy nem mondja, hogy az ellenfelei nem magyarok, mert "egy nemzeti közösségnek azok is a részei, akik nem vallják magukat a nemzethez tartozónak, ők is benne vannak a nemzetben, mint a balsors a Himnuszban". 

Persze Orbán is riogatott egy sort Ukrajnával, például arról is beszélt, hogy aki azt állítja, hogy hazahozza az uniós pénzeket, és közben támogatja Ukrajna EU-tagságát, akkor hazudik, mert ha Ukrajna EU-tag lesz, akkor nem lesz pénz, amit haza lehetne hozni. Az egész fellépését egyébként élőben közvetítette a Facebook-oldalán, és ott vissza is lehet nézni. 

A fórum után a 24.hu-nak sikerült két kérdést is feltennie Orbánnak, egyrészt arról, hogy korábban azt mondta, hogy 2022-ben a kormány még azért támogatta Ukrajna EU-csatlakozását, mert Orbán szerint azzal még meg lehetett volna előzni a háborút – ami amúgy akkor már zajlott. Most Orbán erről azt mondta, hogy akkor az volt a békét leginkább segítő álláspont, de arról nem volt szó, hogy 2030-ig be kell következnie; és szerinte a csatlakozás akkor még csak egy elméleti kérdés volt, most pedig már konkrét.  

Orbán azt mondta, megérti azokat, akik felháborodnak Matolcsy Ádám luxusautóinak láttán, ezért a riporter rákérdezett arra is, hogy azt is megérti-e, ha valaki Tiborcz István, Orbán vejének luxusautóján vagy Rogán Antal feleségének több tízmillió forintos táskáin háborodnak fel. 

"Hát persze"

– válaszolta Orbán, majd elment. 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Jön a bolond!

  • - turcsányi -

William McKinley-vel jól elbánt Hollywood. Az Egyesült Államok 25. elnöke mind ez idáig az egyetlen, aki merénylet áldozataként négy elhunyt potus közül nem kapott játékfilmet, de még csak egy részletet, epizódot sem.

Út a féktelenbe

Már a Lumière testvérek egyik első filmfelvételén, 1895-ben is egy érkező vonat látványa rémisztette halálra a párizsi közönséget.

Cica az istállóban

„Attól, hogy egy kóbor macska a Spanyol Lovasiskola istállójában szüli meg a kiscicáit, még nem lesznek lipicaiak” – imigyen szólt egy névtelen kommentelő a film rendezőjének honosítási ügyét olvasva.

A hegyek hangja

„Ez a zene nem arra való, hogy hallgassuk, hanem arra, hogy táncoljunk rá” – magyarázza a film – eredeti címén, a Sirāt – egyik szereplője a sivatagi rave-partyban eltűnt lánya után kutató Luisnak (Sergi López) a film magját alkotó technozene értelmét. Az apa fiával, Estebannal (Bruno Núñez Arjona) és kutyájukkal, Pipával érkezik a marokkói sivatag közepén rendezett illegális rave-fesztiválra, hogy elszántan, de teljesen felkészületlenül előkerítse Mart.

A jóság hímpora

Krasznahorkai László első poszt-Nobel-regénye játékos, bonyolult, színpompás mű. Főszereplője egy múzeumi lepketudós, entomológus (azaz a rovartan szakértője), akit váratlanul egy bonyolult elméleti problémával keres meg a munkájában elakadt író, bizonyos Krasznahorkai László, aki kísértetiesen emlékeztet a nyilvános fellépésekből és megnyilatkozásokból ismert Krasznahorkai Lászlóra.

Főszerepben az Első sírásó

A november 6-án zárult igazgatói pályázaton Lipics Zsoltot hirdették ki győztesnek Darabont Mikold ellenében, azonban nagyon sok ellentmondás és fordulat jellemezte az elmúlt időszakot. A régi-új igazgató mellett csupán a NER-es lapokban folytatott sikerpropagandája szólt, pályázata egy realista, szakmaiságra építő programmal ütközött meg.

Őrült rendszer, de van benne pénz

  • Szekeres István

Amikor a tavalyi párizsi olimpián a tekvandós Márton Viviana megszerezte a hatodik – igaz, spanyol import – aranyérmünket, Orbán Viktor (noha eredetileg nyolcat várt) SMS-t küldött Schmidt Ádám sportállamtitkárnak: „Maradhat.” A kincstári humor mögül is elővillant a tény, hogy a sportélet is a miniszterelnök kezében van.