Öt és fél hónap: ennyit dolgoznak idén a képviselők

  • narancs.hu
  • 2019. július 30.

Belpol

Tudják, hogy mennyiért?

Idén rekord rövid volt, illetve lesz a parlamenti szezon: mindössze öt és fél hónapig tart, februártól április elejéig, május végétől július közepéig, valamint október közepétől karácsonyig, írja az mfor.hu.

Kósa Lajos ugyanis elmondta egy keddi sajtótájékoztatón, hogy "választási kampányban nem szerencsés parlamenti ülést tartani", az önkormányzati választások időpontja pedig október 13-a, a Fidesz tehát azt szorgalmazza, hogy csak utána üljenek össze a képviselők, ne szeptemberben. Ennek értelmében a képviselőknek három hónapos nyári szabadságuk lesz, július 13-tól október 13-ig.

Április elejétől május végéig a képviselők szintén nem üléseztek, akkor az EP-választások miatt.

A képviselők persze a saját választókerületükben ezekben az üres időszakokban is végezhetik a munkájukat, a Parlamentben viszont nem kell megjelenniük.

Az országgyűlési képviselők tiszteletdíját tavaly augusztusban emelték fel, azóta körülbelül bruttó egymillió forintot keresnek.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.