Pert varrna a Nemzeti Sport főszerkesztőjét lebohócozó újságíró nyakába a kiadó

  • narancs.hu
  • 2019. január 15.

Belpol

Három nappal azután, hogy Sinkovics Gábor cikkét megírta, reagált a Nemzeti Sport kiadója, a Mediaworks Hungary Zrt.

Mint arról a Narancs.hu is beszámolt, a Nemzeti Sport volt újságírója a 444.hu-n megjelent írásában számolt be arról, milyen körülmények közepette távozott a lapjától.

Sinkovics többek között azt állította, hogy kirúgták, hogy nem jutott hozzá a személyes holmijaihoz, a kritikus szavakat kiszerkesztették a cikkeiből, pártkatona szólt bele az újság működésébe, a főszerkesztőt, Szöllősi Györgyöt pedig "udvari bohócnak" nevezte.

A Mediaworks szerkesztőségünkhöz eljuttatott közleményében azt írta Sinkovics cikkéről „meg nem történt eseményeket, valótlanságokat és rágalmazásokat tartalmaz”.

Azt állították továbbá:

  • Sinkovics közös megegyezéssel távozott
  • a munkaviszonya 2018. október 31-én szűnt meg, a munkáltató a megállapodásban szereplő időpontig minden járandóságát kifizette
  • Sinkovics aláírásával megerősítette, hogy valamennyi magántulajdonát képező ingóságát hiánytalanul átvette
  • a felek kötelezettséget vállaltak arra, hogy a nyilvánosság előtt nem tesznek egymásra jó hírnevet sértő tartalmú kijelentéseket

 

A Mediaworks szerint ezt a megállapodást Sinkovics megszegte, amikor írását megjelentette a 444.hu-n. Ezért a cég azt írta, megteszi vele szemben „a szükséges jogi lépéseket”. A közlemény azt is megjegyzi, hogy azokkal a sajtótermékekkel szemben is így lép fel, amelyek közölték az írást.

Figyelmébe ajánljuk

Miért nem akar tűzszünetet Orbán Ukrajnában?

A miniszterelnök megtorpedózta az Ukrajnával kapcsolatos uniós nyilatkozatot, magyarázata enyhén szólva zavaros és ellentmondásos. Ha pénteken Alaszkában Trump fejében a szilvakompót éppen olyan irányba billenne, amely a szilárd európai állásponthoz közeli, akkor egyre komolyabban tétetik fel a kérdés: valójában ki akarja a háború folytatását?

Holt lelkek társasága

  • - turcsányi -

A gengszterfilm halott, halottabb már nem is lehetne. De milyen is lehetne a gengszterfilm? Nyugdíjas? Persze, hogy halott.

Kaptunk vonalat

Napjainkban mindannyiunk zsebében ott lapul minimum egy okostelefonnak csúfolt szuperszámítógép, és távoli emléknek tűnik ama hőskor, amikor a mai szórakoztatóelektronikai csúcsmodelleknél úgymond butább, de valójában nagyon is okos és rafinált eszközök segítségével értük el egymást.

Bobby a zuhany alatt

Úgy kezdődik minden, mint egy Rejtő-regényben. Gortva Fülöp, akit délvidéki szülőföldjén „Fulop”-nek anyakönyveztek, és akit idegen földön mindenki (angol vagy francia kiejtéssel) Philippe-nek szólít, de magát leginkább a becenevén, Golyóként határozza meg, Pocok gúnynévvel illetett barátjával Miamiban – pontosabban az attól kissé északra fekvő Fort Lauderdale kikötőjében – felszáll a Fantastic Voyage luxushajóra.