Reagált a kémprogramot gyártó cég a megfigyelési botrányra

  • narancs.hu
  • 2021. július 19.

Belpol

Tagadja a vádakat és rágalmazási per indítását tervezi.

Megszólalt a megfigyelési botrányban érintett izraeli cég, az NSO, amely a Pegasus elnevezésű kémprogramot gyártotta. Közleményük szerint a Forbidden Stories nevű tényfeltáró újságírói hálózat kutatásának következtetései abszolút tévesek és hamisak. Az NSO állítja, az általuk gyártott programmal nem figyeltek meg oknyomozó újságírókat, politikusokat, üzletembereket stb.

A cég úgy fogalmaz, hogy ezek a vádak távol állnak a valóságtól és magukat a forrásokat sem tekintik hitelesnek. Éppen ezért rágalmazási per indítását fontolgatják.

Az NSO továbbá leszögezi, hogy a szoftverüknek semmi köze a szaúdi újságíró, Dzsamál Hasogdzsi meggyilkolásához.

Végül a cég azt is hangsúlyozza, hogy mivel nem ők üzemeltetik a programot, ezért nem is láthatják az adatokat. Technológiájukat „életmentő küldetésekre” használják,  például pedofil hálózatok felderítésére vagy eltűnt, illetve elrabolt gyermekek felkutatására.

Kedves Olvasónk!

Üdvözöljük a Magyar Narancs híroldalán.

A Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők. De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”