Róna Péter, Vona Gábor elfogadta Deutsch Tamás vitafelhívását, Magyar Péter viszont nem

  • narancs.hu
  • 2024. április 8.

Belpol

Látszólag formálódik a vita, vannak jelentkezők. Egy biztos: sem Orbán, sem Gyurcsány nem áll ki Magyar Péterrel. 

Magyar Péter hármas élő vitára hívta Orbán Viktort és Gyurcsány Ferencet, ugyanis szerinte a „magyar emberek megérdemlik, hogy tisztán lássanak és úgy tudjanak dönteni a június 9-i választáson, hogy ismerik a három oldal vízióját Magyarország és a magyar emberek jövője kapcsán”. 

A DK jelezte, nyitott a vitára, de nem Gyurcsány Ferencet, hanem Dobrev Klárát, EP-listavezetőt delegálná, ugyanis a választás miatt vele lenne indokolt vitáznia Magyarnak. 

Időközben Deutsch Tamás EP-listavezető is posztolt a témában. „Május 3-án ér véget az európai parlamenti választásokon induló pártok listaállítása. Ezután minden háborúpárti és dollárbaloldali listavezetővel kész vagyok vitázni.

Diktafonnal és nadrágszíjjal is lehet jönni.

Ennyi” – írta, vagyis a Fidesz sem tántorodik el a vitától, de Orbán Viktor helyett Deutsch EP-listavezetőként vitázna. 

Magyar Péter a kommentszekcióban reagált a felvetésre, mint írta, a „drogos, közpénzfaló bohócokat se Budapesten se Brüsszelben nem veszik komolyan. Ezért aztán sem beszélgetni sem vitatkozni nem érdemes velük. Ennyi”. Tehát részéről nem játszik a Deutschal való vita ezek szerint.  

Bejegyzéséhez Vona Gábor, a Második Reformkor elnöke is reagált. Mint írta, „sem háborúpártiak, sem dollárbaloldaliak nem vagyunk, diktafont és nadrágszíjat sem viszünk, de ettől még nagy örömmel vitázunk a Fidesz listavezetőjével, hogy milyen lenne a józan EU-politika”. 

Csatlakozott Róna Péter, a Jobbik-Konzervatívok EP-listavezetője is, aki közösségi oldalán azt írta, „bár a jelzőket elutasítom, de a vitát fontosnak tartom és elfogadom! Hol és mikor?”

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Valóra vált forgatókönyv

1984-ben került a mozikba Rob Reiner első filmje, A turné (This Is Spinal Tap). Az áldokumentumfilm egyik főszereplője maga a rendező volt, aki az éppen amerikai turnén levő fiktív brit hard rock zenekar, a Spinal Tap történetét próbálta kibogozni.

Nézőpont

A filozófus-író (Denis Podaly­dès) tüdeje és mája közt apró kis foltot mutat ki az MRI-vizsgálat, de biztosítják afelől, hogy (egyelőre!) nem veszélyes a dolog.

Amikor győznek a hippik

  • - turcsányi -

Blaze Foley-nak volt egy kabátja. Ha egészen pontosak akarunk lenni, ez az egy kabátja volt neki – ez sem túl jó bőrben. Az ujját például vastag ezüstszínű ragasztószalaggal kellett megerősíteni, jól körbetekerni, mindkettőt – hogy le ne essenek.

Hibamátrix

  • Dékei Krisztina

Szűcs művészete a klasszikus, realista festészeti hagyományokon alapul, de távol áll a „valóságtól”.

Ozmózisok

Nádas Péter e hosszú, több mint négyszáz oldalas memoárját Mészöly Miklós, Polcz Alaine és Esterházy Péter köré fűzi föl. Könyvének témája négyük viszonya, vonzásaik és választásaik, személyiségük szerkezetének összeillő és egymáshoz nem illeszkedő elemei. És a háttérben természetesen ott van a korszak, a lassú hetvenes–nyolcvanas évek a kádári provinciában.

Mozaikkockák

A hazai neoavantgárd egyik meghatározó alakjaként Erdély Miklós (1928–1986) a sok műfajban alkotó, polihisztor művészek közé tartozott.

Abúzus, család

  • Balogh Magdolna

Egyéni hangú, markáns képviselője Ivana Dobrakovová a szlovák kritika által expat-prózaként emlegetett prózai iránynak. Ezzel az angol „expatriate”, azaz tartósan vagy ideiglenesen külföldön élő szóból eredő kifejezéssel azokra a művekre utalnak, amelyek a rendszerváltozás adta lehetőségekkel élve külföldön szerencsét próbáló fiatalok problémáiról beszélnek.