Szállást biztosít a gödi Samsung az ukrán munkavállalók családtagjainak

Belpol

A vállalat tolmácsai munkaidőben a pályaudvaroknál, szállóknál, határoknál segítik a gördülékenyebb kommunikációt. 

A gödi Samsung SDI gyárában jelenleg több mint ezer ukrán állampolgár dolgozik. A 24.hu tavaly novemberben arról írt, hogy a vállalat 2020-as jelentése értelmében 3593 munkavállaló közül 1566 volt ukrán. Megkérdeztük a céget, milyen segítséget nyújt nekik a Samsung a mostani háborús helyzetben. 

„Ukrán kollégáink most nagyon nehéz időszakon mennek keresztül, ezért cégünk kiemelten fontosnak tartja a támogatásukat. A legnagyobb segítség számukra az, ha a családjukat biztonságban tudhatják.

Ezt a helyzetet vállalatunk gyorsan felismerte, így már több mint egy hete szállást tudunk biztosítani ukrán kollégánk családtagjai számára. 

Folyamatosan együttműködünk önkéntesekkel és a hatóságokkal, hogy a lehető legnagyobb támogatást tudjuk megadni az érkezőknek” – válaszolta megkeresésünkre Bagoly Katinka, a vállalat munkatársa. 

A Samsung SDI továbbá támogatja a tolmács kollégák önkéntes munkáját, így ők munkaidőben segítséget nyújthatnak a határoknál, pályaudvaroknál, szállóknál, „segítve ezáltal a gördülékenyebb kommunikációt, amire most szintén nagyon nagy szükség van”. 

„Nagyon büszkék vagyunk kollégáinkra, akik eddig nem tapasztalt összefogást tanúsítanak, mindössze három nap alatt rengeteg adományt gyűjtöttek az ukrán családoknak, melyeket már el is juttatunk számukra. Mindezek mellett cégünk a napokban egy budapesti adományközpontnak is segítséget nyújtott, az adományok könnyebb rendszerezése és szállítása érdekében” – írta Bagoly Katinka. 

Kedves Olvasónk!

Elindult hírlevelünk, ha szeretné, hogy önnek is elküldjük heti ajánlónkat, kattintson ide a feliratkozásért!

Magyar Narancs független, szabad politikai és kulturális hetilap.

Jöjjön el mindennap: fontos napi híreink ingyenesen hozzáférhetők! De a nyomtatott Narancs is zsákszám tartalmaz fontos, remek cikkeket, s ezek digitálisan is előfizethetők itt.

Fizessen elő, vagy támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.