Székely szerint a Fidesz intézte el Dobrev győzelmét

  • Narancs.hu/MTI
  • 2021. szeptember 30.

Belpol

A független képviselő szerint a kormánypárt sok helyen mozgósította szavazóit az előválasztásra.

A Fidesz döntötte el, hogy Dobrev Klára nyerje az előválasztást – állítja Székely Sándor független országgyűlési képviselő.

Az MTI által közzé tett közleménye szerint a politikus az Igen Szolidaritás és más pártok tagjaival, közvélemény-kutatókkal beszélt, és „az a kép rajzolódott ki” benne, hogy a Fidesz-KDNP „sok helyen érdemben beszállt az előválasztási küzdelmekbe. Jórészt a Demokratikus Koalició jelöltjeit, és annak miniszterelnök-jelöltjét támogatták a Fidesz-aktivisták. A liberális-jobboldali ellenzéki pártok semmit sem tettek azért, hogy csak a saját szavazóik vegyenek részt az előválasztáson. Míg Amerikában és más helyeken csak azok vehetnek részt egy ilyen választáson, akik az adott párt vagy pártok tagjai, nálunk elég volt egy személyi igazolvány és lakcímkártya és egy aláírt támogatói nyilatkozat. Hát kérem, ez ugye, nem akadály minálunk! Így történhetett, hogy bizony a Fidesz fogta magát, és kiválasztotta azt a miniszterelnököt és azt a pártot, akik azon felül, hogy az ellenzékiek közül a legerősebbek, a legnagyobb az elutasítottságuk is” – ismerteti vízióját Székely.

Azt gondolja, ha a második forduló nem jár változással, és „a Fidesz ott is kitesz magáért”, akkor a mostani kormánypártok Székely szerint már meg is nyerték a jövőre esedékes választást,

„hiszen a politika első számú törvénye: jól jelöld ki az ellenfeledet”.

Szerinte ez az előválasztás a Fidesz érdekeit szolgálta, nem az ellenzéki szavazókét.

Azt nem jósolja meg Székely, mit hoz a második forduló, de nem is érdekli, mert az Igen Szolidaritás Magyarországért Mozgalom önállóan akar indulni a választásokon 2022-ben.

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.