Szél Bernadett: "A Fideszt nem érdekli a lakhatási válság és a magyar társadalom valós állapota"

  • narancs.hu
  • 2021. március 23.

Belpol

Április végétől nem lesz kilakoltatási moratórium, mert a fideszesek nem szavazták meg.

Az Igazságügyi bizottság fideszes többsége ma nemet mondott arra, hogy a parlament is vállaljon szolidaritást az egészségügyi és szociális dolgozókkal, és a képviselői alap-tiszteletdíjon felüli részt kollektíven ajánlja fel a frontvonalban dolgozóknak. De nemcsak a járványban emberfeletti munkát végzőkkel nem vállaltak szolidaritást, hanem azokkal a családokkal sem, akik a téli kilakoltatási moratórium lejárta után az utcára kerülhetnek, áll abban a közleményben, amit Szél Bernadett, Hadházy Ákos és Szabó Szabolcs független országgyűlési képviselők küldtek el az MTI-nek.

Mint írják: "még időben lettünk volna ahhoz, hogy a parlament határozatlan időre függessze fel a kilakoltatásokat az április végén lejáró téli kilakoltatási moratórium után, de a kormánypárti képviselők - "háttérhatalmazások" közepette - leszavazták a javaslatot. Így a tavaly tavaszi tilalommal ellentétben idén nem lesz kilakoltatási moratórium, holott az ENSZ lakásügyi megbízottja is felhívta a figyelmet arra, hogy ez népegészségügyi érdek is."

Hozzáteszik, a kormánypártiak arra a javaslatukra is nemet nyomtak, ami átcsoportosította volna a képviselői alap-tiszteletdíj feletti részt a járvány elleni védekezésben emberfeletti munkát végző egészségügyi és szociális dolgozók részére.

Szél Bernadett a Facebook-oldalán is beszámolt a mai eseményről, azt írta:

Embertelenség és propaganda kéz a kézben jár.

"A "keresztény-konzervatív" Fidesz-KDNP gondolkodás nélkül leszavazta, így április végén újraindulhatnak az eljárások és családok kerülhetnek az utcára."

A képviselő szerint a Fideszt nem érdekli a lakhatási válság és a magyar társadalom valós állapota.

Szél azzal zárja bejegyzését, hogy: "Azt olvastam, Orbán Viktor összehívta a családszervezeteket, hogy ötleteket kapjon tőlük arra, hogy adhatnának új lelkierőt az embereknek a járvány után. Például kezdhették volna azzal, hogy nem nyomnak igent arra, hogy családok váljanak földönfutóvá. Ehhez persze szükség lett volna arra a fajta bátorságra, amit úgy hívnak, hogy a valósággal való szembenézés."

    

 

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.