Én nyugalmat akarok, és megvédem a várost. Karácsony Gergely (Gyurcsány nyomán) tüntetést, „forradalmat”, szakadatlan háborúskodást ígér. Ráerőltetné a városlakókra a feszültséget. Karácsony gerillaharcról álmodik – lendül neki Tarlós István jelenlegi főpolgármester a kormány lapjában ma megjelent írásában.
A folytatásban hosszan sorolja eredményeit, köztük számos vitatott beruházást, lásd négyes metró, Széll Kálmán tér felújítása, de ott a listán az állatkerti Hol nem volt park, amelyhez vajmi kevés köze, vagy éppen a Bubi és a Futár, amelyek egyértelműen a BKK egykori vezetőjének Vitézy Dávidnak az ötletei voltak. Büszkén emlegeti a Fővárosi Vízművek visszavásárlását, sőt még a szemétszállítás központosítását ("a szemétdíjak eredeti szinten való visszaszerzése") is, holott mindkettőre vastagon ráfizet a főváros.
Az új beruházások közé részben évek óta ígért – Lánchíd-rekonstrukció, Balah Lujza tér felújítása – projektek mellett leginkább tervek aktuálizását emlegeti.
MAjd gyönyörű költői képpel folytatja: "A 3×3,5 méteres otthoni „dolgozószobámban” gurgulázó hangot adva emelkedem fel a kanapéról, mikor újra észlelem, hogy ez a főpolgármesteri kampány igazában nem a főpolgármester-választásról akar szólni."
Kereken kimondja, hogy Karácsony természetétől nem idegen, hogy szabadságharcnak állítsa be a főpolgármester-választást. Majd azzal folytatja, hogy "ökölvívónyelven az ilyen versenyzőket erőnyerőnek hívják, vagyis akik tényleges harc nélkül lépnek tovább. Döntőkben ilyesmire apellálni nem számít elegánsnak." Arról viszont nem szól, hogy mennyire elegáns a kormány lapjában hosszú értekezést írni kihívójáról, aki viszont egyetlen sorban sem reagálhat.
Szerinte őt nettó fideszes „végrehajtó emberként” jellemezik, persze teljesen igazságtalanul. Míg "a budapesti szabadságharc gondolatával "kényszerzubbonyt lehet nyerni a tárgynyeremény-sorsoláson".