Sokasodó pedofilvádak

Tesztidőszak

Belpol

Újabb hecckampányában a Mi Hazánk a kormányoldaltól már ismerős stílusban mossa össze a homoszexualitást a pedofíliával, az utóbbival vádolva az LMBTQ-közösség ismert szereplőit. Az ügyek kirobbantói furcsa módon a kormánymédiából ugrottak ki a leleplezések hitelesebbé tétele érdekében.

Az ország politikai földrengést is okozó botránya volt az az év elejei ügy, amelybe Novák Katalin köztársasági elnök is belebukott azok után, hogy kegyelmet adott a bicskei pedofil intézményvezetőt segítő K. Endrének. Novák magával rántotta az egykori igazságügyi minisztert, Varga Juditot is, aki emiatt bukta a Fidesz EP-listavezetői helyét. A pedofilbotrány miatt influenszerek tüntetést szerveztek a Hősök terére, ahol akkora tömeg jelent meg, amekkorát ellenzéki pártok másfél évtizede nem voltak képesek összehozni. És a kegyelmi ügy adott lehetőséget Magyar Péternek is arra, hogy megjelenjen a színen. A bicskei pedofilbotrány és az elnöki kegyelem látványosan befolyásolta a közbeszédet is, amennyiben ettől kezdve a politikai ellenfél pedofilozása is masszív eleme lett a karaktergyilkosságoknak.

Ez utóbbi nem előzmény nélküli: a Fidesz már jóval 2024 előtt kiszámítottan sulykolni kezdte a homoszexualitás és a pedofília közti „összefüggést”. E gyalázatos propaganda egyik első célpontja Jámbor András független országgyűlési képviselő volt, akit Kocsis Máté fideszes frakcióvezető vezetésével kevertek alaptalanul pedofilgyanúba. Novák Katalin produkciója után aztán az ellenzék sem fogta vissza magát, például a DK fideszes pedofilhálózatról kezdett beszélni. A fideszes kommunikáció mindenesetre összezavarodott átmenetileg, mivel a homofóbiára építő kampányaiknak rendre része volt az LMBTQ-közösség lepedofilozása. Február óta ezt a „narratívát” láthatóan lejjebb csavarták, aligha véletlenül: a hazai politikai palettán egyedül a kormányoldalon akadtak olyanok, akik valamilyen módon bizonyítottan kapcsolatba kerültek ilyesfajta ügyekkel. A pedofil igazgatónak segítő K. Endre elnöki kegyelme mögött például gyaníthatóan Orbán Viktor bizalmasa és egykori minisztere, a református egyházban nagy befolyással rendelkező Balog Zoltán püspök állt.

Mindig kell egy barát

A Fidesz szerencséjére ott a Mi Hazánk, amely bármikor elővehető, ha a kormánypárt számára fontos „ügyek” képviselete az adott pillanatban nem hasznos. Toroczkai László szélsőjobboldali pártja amolyan segédcsapat: az esetek jelentős részében önjárók, viszont időről időre besegítenek a Fidesznek: például a választást szabályozó törvénynek a Fidesz érdekei szerinti módosítását is ez a párt kezdeményezte az utolsó pillanatban; vagy, a jelen témánknál maradva, 2021-ben Dúró Dóra könyvdarálása ágyazott meg a homofóbtörvénynek, később pedig szintén a képviselő asszony feljelentése nyomán bukott meg a Nemzeti Múzeum igazgatója a World Press Photo kiállítás néhány LMBTQ-tematikájú fényképe miatt.

A cikk további része csak előfizetőink számára elérhető.
Soha nem volt nagyobb szükség önre! A sajtó az olvasókért szabad, és fennmaradásunk előfizetőink nélkül nem lehetséges. Legyen előfizetőnk, tegyen egy próbát velünk és támogassa a demokratikus és liberális Magyarország ügyét!

Neked ajánljuk

Mi az üzenete a Hadházy Ákos és Perintfalvi Rita elleni támadásoknak?

Bő húsz éve elvetett mag szökkent szárba azzal, hogy egy önjelölt magyar cowboy egyszer csak úgy döntsön: erővel kell megvédenie gazdáját a betolakodótól – ha jóindulatúan szemléljük a Hadházy Ákossal történteket. Ennél valószínűleg egyszerűbb a Perintfalvi Ritával szembeni elképesztően alpári hadjárat: nem könnyű érveket hozni amellett, hogy ez valaminő egyéni ötlet szüleménye.

Mi nem akartuk!

A szerző első regénye a II. világháború front­élményeinek és háborús, illetve ostromnaplóinak inverzét mutatja meg: a hátországról, egészen konkrétan egy Németváros nevű, a Körös folyó közelében fekvő kisváros háború alatti életéről beszél.

Mit csinálsz? Vendéglátózom

Kívülről sok szakma tűnik romantikusnak. Vagy legalábbis jó megoldásnak. Egy érzékeny fotográfus meg tudja mutatni egy-egy szakma árnyékos oldalát, és ezen belül azt is, milyen azt nőként megélni. Agostini, az érzékeny, pontos és mély empátiával alkotó fiatal fotóművész az édesanyjáról készített sorozatot, aki a családi éttermükben dolgozik évtizedek óta.

Baljós fellegek

A múlt pénteki Trump–Putyin csúcs után kicsit fellélegeztek azok, akik a szabad, független, európai, és területi épségét visszanyerő Ukrajnának szorítanak.