Több budapesti oltópontra nem érkezett meg a vakcina, ezért nem tudták elkezdeni az oltást

  • narancs.hu
  • 2021. március 14.

Belpol

Van, ahol azt sem tudják, hogy milyen vakcinával hány embert kell oltaniuk.

Több fővárosi oltópontra nem érkezett meg a vakcina, ami miatt nem tudták elkezdeni a betegek beoltását. Az egyik ilyen az újbudai Szt. Kristóf Szakrendelő – írja a Telex Bakai-Nagy Zita Facebook-bejegyzése nyomán. A kerület alpolgármestere arról számolt be, hogy már március eleje óta kijelölt oltópont a szakrendelő, amit ezért átalakítottak az ott dolgozók, és elkészítették az oltási rendet is, csak éppen oltani nem tudtak, mert nem érkezett meg a vakcina azóta. 

A Telex továbbá úgy értesült, hogy a XIII. kerület Szegedi úti rendelőintézete is hasonló gondokkal küzd; hétfőre alakították át a rendelő ötödik emeletét, emiatt szünetel az infúziós terápia, az oltás viszont nem kezdődött el vakcina hiányában. A portál egyik forrása azt mondta, nincsenek információik arról, milyen vakcinával hány embert kellene oltaniuk, illetve az oltás tervezett megkezdésére oltóanyagot sem kaptak.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.

Hallják, hogy dübörgünk?

A megfelelően lezárt múlt nem szólhat vissza – ennyit gondolnak történelmünkről azok a politikai aktorok, akik országuk kacskaringós, rejtélyekben gazdag, ám forrásokban annál szegényebb előtörténetét ideológiai támaszként szeretnék használni ahhoz, hogy legitimálják jelenkori uralmi rendszerüket, amely leg­inkább valami korrupt autokrácia.