Tordai Bence rágalmazásért perli Kocsis Mátét, aki szerint a Párbeszéd politikusa folyamatosan provokál

  • narancs.hu
  • 2019. november 21.

Belpol

Elindult a harc!

"Kocsis Máté ma túlment minden határon: nagyon súlyos, és teljesen valótlan állításokat fogalmazott meg velem kapcsolatban" - írta szerda este Facebook-oldalán Tordai Bence, a Párbeszéd országgyűlési képviselője.

A politikus mindezt arra reagálta, hogy Kocsis Máté egy szerdai sajtótájékoztatón, ahol arról beszélt, szükség van az Országgyűlésről szóló törvény és házszabály módosítására, azt mondta, hogy Tordai rendszeresen olyan megjegyzéseket tesz, mint a "Lógni fogtok, Meg fogtok dögleni, Félsz, te patkány" - írja a hvg. Kocsis hozzátette, ezeket a hozzászólásokat a parlamenti jegyzőkönyvben nem lehet megörökíteni, de azt ígérte, igyekszik dokumentálni Tordai viselkedését.

A Párbeszéd politikusa ezért bejelentette: beperli rágalmazásért Kocsist, annak is a két év börtönnel büntethető, minősített esetéért.

Kocsis Máté erre csütörtökön reggel szintén a Facebook-on reagált, Tordait gyáva embernek nevezte és azt mondta, a politikus fő tevékenysége a folyamatos provokáció.

"Az ülésteremben, a liftben, a folyosón, mindenhol. Sértő, gyalázkodó fél mondatokkal, fenyegető megjegyzésekkel vegzálja nap mint nap a kormánypárti képviselőket."

Erre bizonyítékul egy hét másodperces videót osztott meg, ahol azonban nem lehet hallani, mit mond Tordai.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter-Orbán Viktor: 2:0

Állítólag kétszer annyian voltak az Andrássy úti Nemzeti Meneten, mint a Kossuth térre érkező Békemeneten, ám legalább ennyire fontos, hogy mit mondtak a vezérszónokok. Magyar Péter miszlikbe vágta Orbán Viktort egyebek mellett azzal, hogy saját szavait hozta fel ellene. Aztán megjött a Ryanair.

A béketárgyalás, ami meg sem történt

De megtörténhet még? Egyelőre elmarad a budapesti csúcs, és ez elsősorban azt mutatja, hogy Putyin és Trump nagyon nincsenek egy lapon. Az orosz diktátor hajthatatlan, az amerikai elnök viszont nem érti őt – és így újra és újra belesétál a csapdáiba.

Fél disznó

A film plakátján motoron ül egy felnőtt férfi és egy fiú. Mindketten hátranéznek. A fiú azt kutatja döbbenten, daccal, hogy mit hagytak maguk mögött, a férfi önelégülten mosolyog: „Na látod, te kis szaros lázadó, hova viszlek én?

Ketten a gombolyagok közt

Az Álmok az íróból lett filmrendező Dag Johan Haugerud trilógiájának utolsó darabja. Habár inkább az elsőnek érződik, hiszen itt az intimitás és a bimbózó szexualitás első lépé­seit viszi színre.

Dinnyék közt a gyökér

Ha van olyan, hogy kortárs operett, akkor A Répakirály mindenképpen az. Kovalik Balázs rendezése úgy nagyon mai, hogy közben komolyan veszi a klasszikus operett szabályait. Továbbírja és megőrzi, kedvesen ironizál vele, de nem neveti ki.

Az esendő ember felmutatása 5.6-os rekesszel, 28-as optikával

  • Simonyi Balázs
Az október közepén elhunyt Benkő Imre az autonóm fotóriport műfajában alkotott, a hétköznapiból metszett ki mintákat, és avatta az átlagost elemeltté. Méltóságot, figyelmet adott alanyainak, képeiről nyugalom, elfogadás és az ezredforduló évtizedeinek tömény lenyomata világlik.