Az LMP elismerte, hogy akadályozta saját kampányát

  • Keller-Alánt Ákos
  • 2019. november 21.

Belpol

A Ron Werbernek kifizetett több mint 20 millió forintnál jóval többet tartalmaz az LMP és a tanácsadó peren kívüli megállapodása.

Ahogy arról a Magyar Narancs kedden beszámolt, peren kívüli megegyezéssel zárult az LMP és az izraeli tanácsadó pere. Ron Werber azért perelte be a pártot, mert szerinte az LMP megszegte a vele kötött szerződést, és több havi tiszteletdíját, felmerült költségeit és a sikerdíját sem fizették ki.

A Narancs.hu látta a megállapodást is, amiből nem csak az derül ki, hogy mennyit fizettek ki végül Ron Werbernek, hanem az is, hogy igaznak ismerik el a tanácsadó pártot ért vádjait. A keddi tárgyaláson amúgy azt is megtudtuk, hogy a megállapodást teljes terjedelmében csatolták a peranyaghoz, és azt iktatták a bíróságon.

A megállapodás szerint az LMP elfogadja mindazokat az okokat, amiket Werber felsorolt a tavaly választások előtt írt levelében, és amik miatt felmondta a szerződést.

Megkerülték

Ahogy az a lapunk által tavaly publikált levélből kiderül (itt lehet elolvasni teljes terjedelmében), Werber szerint a párt vezetése rendszeresen megkerülte őt olyan ügyekben, amelyek irányításával eredetileg őt bízták meg. A tanácsadó arra is utalt, hogy a pártvezetés – első sorban Szél Bernadett és Ungár Péter – kifejezetten elszabotálta a közös munkát.

Egymást szorítják: az LMP májusban

Egymást szorítják: az LMP 2018 májusában

Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

Az is leírta akkor, hogy Szélék folyamatos késésben voltak, minden döntést az utolsó pillanatra hagytak, ezzel

„kulcsfontosságú kampányeseményeket téve középszerűvé, hatástalanná, sőt, néhány esetben kontraproduktívvá”.

Ezzel „ellehetlenítették” a Werberrel való együttműködést, ráadásul

„jelentősen csökkentik, de mindenképp veszélyeztetik a választási eredmények sikerét”.

A párt jelenlegi vezetése tehát elismerte, hogy az LMP egy évvel ezelőtti irányítói akadályozták a 2018-as választási kampányt. A saját kampányukat.

Azzal, hogy az LMP ennyire szembe megy önmagával, a párton belül sem elégedettek, ezért is ismerhettük meg a peren kívüli egyezség részleteit. Ebből az is kiderült, hogy az LMP mintegy kétszer annyit fizetett végül Werbernek, mint amennyiről eddig tudomásunk volt. A párt kifizette a tanácsadó hat hónapnyi munkabérét (18 ezer euró), a felmerült költségeit (16 ezer euró), ezen felül kötbért (6 ezer euró) és sikerdíjat is (25 ezer euró). Ez összesen mintegy 21,7 millió forint.

A párt a sikerdíj kifizetésén túl szóban is elismeri, Werber jóhiszeműen járt el és tevékenysége hozzájárult az LMP választásokon elért eredményéhez.

Ezzel gyakorlatilag írásba adta a párt, hogy Szél Bernadett és Ungár Péter hazudott azon a videón, amit a Magyar Narancs publikált.

Ezen ugyanis mindketten azt állították, Werbernek nem jár a sikerdíj, mert a választások előtt elhagyta a pártot, így nincs köze az elért eredményhez. Ez az a videó, ahol Ungár azt mondta szándékosan írta alá úgy a tanácsadó szerződését, hogy arra nem volt joga, arra számítva hogy akkor az nem is lesz érvényes.

Ungár Péter megkeresésünkre nem kívánta kommentálni a megállapodást. Az LMP részéről Kanász-Nagy Máté, a párt országos elnökségi titkára volt az, aki aláírta a peren kívüli megegyezést. Ő megkeresésünkre azt mondta, hogy minden vitás kérdésben meg tudtak egyezni Werberrel. Azt is elmondta, a maga részéről örül, hogy végre sikerült lezárni ezt az ügyet. Arra a kérdésre, hogy ha végül Werber minden követelését és állítását elfogadták, miért várták meg míg Werber bíróságra viszi az ügyet, Kanász-Nagy nem tudott érdemben válaszolni.

Szerettük volna megkérdezni Ron Werber véleményét is az ügyről, de nem reagált a megkeresésünkre.

Figyelmébe ajánljuk

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.