A nyári ítélkezési szünet után a Fővárosi Törvényszéken folytatódott a végrehajtói kar volt elnöke, Schadl György korrupciós büntetőpere, melyben mint ismert, Völner Pál volt igazságügyi államtitkár is érintett.
A per keddi tárgyalásán az ügyészség legfontosabb tanújának – nyár végén elkezdett – meghallgatását folytatták, aki tíz éven át dolgozott bizalmi emberként a végrehajtók volt elnöke mellett. F. Vivient ezúttal is védett módon, távmeghallgatás útján hallgatták meg – írja a 24.hu. A nő hivatalosan végrehajtójelölt volt, ám valójában pénzügyesként tevékenykedett. A vádiratból már korábban kiderült, hogy az ügyészség megállapodást kötött a nővel, aki ezért nem lett vádlottja az ügynek, hanem tanúként szerepel az eljárásban.
Ám még a koronatanú meghallgatása előtt a keddi tárgyalás elején kiderült, hogy
az ügyészség talált még néhány autót, egy hajót és egy légi járművet Schadl György tulajdonában. Ezek lefoglalását kérték.
Mindeközben Völner Pál védője jelezte, hogy mivel a bűnjelek között szerepel Schadl György naplója is, melyben több találkozó szerepel Varga Judit volt igazságügyi miniszterrel. Így erre hivatkozva ismét kérte az időközben a kormányból távozó volt miniszter tanúkénti meghallgatását. Továbbá Vízkelety Mariann volt államtitkár tanúmeghallgatását sürgette, "nehogy túl késő legyen" a betegséggel küzdő volt politikus kikérdezése, információja az ügyben ugyanis a védő szerint kulcsfontosságú lehet. A bíró jelezte, hogy a volt államtitkár novemberi meghallgatása egyelőre kétséges.
F. Vivien meghallgatása során a 24.hu tudósítása szerint kiderült, hogy
- 2011 óta dolgozott Schadl mellett. Elsősorban a végrehajtási ügyekkel kapcsolatos pénzügyi feladatok ellátását végezte. Később főnöke privát ügyeit és pénzügyeit is intézte.
- Találkozott Völner Pállal, aki néhányszor – legalább egy-két alkalommal – járt Schadl budaörsi végrehajtói irodájában.
- Schadl az osztaléka felét kérte el az egyik végrehajtótól, a nő elmondása szerint amikor erről kérdezte főnökét, közölte vele, hogy abból fizetnie kell Völner Pálnak, akit barátként is emlegetett.
- Több alkalommal kérte Schadl, hogy F. Vivien készítsen össze pénzt, elmondta, hogy Völnernek viszi azt.
- Ha nem emlékezett Schadl, mikor vitt pénzt utoljára Völnernek, akkor a papír alapú naptárát lapozták vissza, és keresték meg azokat a bejegyzéseket, amelyekhez annyi volt írva, hogy Völner.
- Előfordult, hogy Schadl Paliként emlegette Völnert, ilyenkor a koronatanú visszakérdezett, hogy Völnerről van-e szó, nem egy akármilyen paliról.
A bíróság bemutatta, hogy F. Vivientől lefoglaltak egy pingvin figura formájú adathordozót, amelyen a Schadl pénzeinek útját dokumentáltak.
A pingvines pendrive tartalmazta azt a nyilvántartást is – "Egyenlegmoncsi" elnevezéssel –, amely a vád szerint a Völner Pálnak juttatott kenőpénzeket is dokumentálta.
A koronatanú korábbi vallomásai során Schadl György pénzügyeinek könyveléséről is beszélt. A költségek közt említett egy 42 millió forintos kiadást, ami egy Porsche vételára volt. Feltehetően ez az a sportautó, amivel Schadl telefonon is büszkélkedett, miszerint meglepte magát egy "miami blue" színű Porschéval.
A vád szerint Schadl majdnem egymilliárd forintnyi illegális jövedelemre tett szert a Völner Pállal kialakított korrupciós kapcsolata révén. Az összeget az ő kérésére kinevezett önálló bírósági végrehajtóktól kapta vissza, miközben jogtalan előnyként, lényegében fizetésként – legalább 83 millió forintot – adott át a befolyását Schadl érdekeinek megfelelően gyakorló volt fideszes államtitkárnak.
Az ügyészség Schadl Györgyre 10, míg Völner Pálra 8 év börtönt kért beismerés esetére. Előbbire 200, utóbbira 25 millió forint pénzbüntetés kiszabását is indítványozták, továbbá mindkettőjüknél 10 év közügyektől eltiltást, a jogi végzettséghez kötött foglalkozástól végleges hatályú eltiltást kértek, valamint vagyonelkobzást a jogtalan gazdagodásuk erejéig.
A büntetőper októberben és novemberben is több napon át folytatódik, amely során több volt és jelenlegi politikust is meghallgat majd a Fővárosi Törvényszék.