Ujhelyi: Orbán államtitkára lebuktatta a nemzeti konzultációt

  • narancs.hu
  • 2022. december 18.

Belpol

Az a kérdés, a szankciók tényleg ártanak nekünk, vagy Orbán mentességet harcolt ki nekünk azok alól, amelyek ártanának.

 

 

A három napja véget ért nemzeti konzultáció közpénzmilliárdokból arról igyekezett meggyőzni az embereket, hogy az Európai Unió által bevezetett szankciók tehetnek minden rosszról, ami a magyar családokat most éri – erről szól Ujhelyi István európai parlamenti képviselő vasárnapi nyílt levele.

A baloldali politikus szerint a konzultáció mint közvélemény-kutatás alapgondolata jó lenne, de a kormány kizárólag saját politikájának alátámasztására, választói bázisának megerősítésére, kisebb-nagyobb hazugságok terjesztésére használja,  és ettől nem hiteles. Viszont működik, úgy is lehet a szankciós politika ellen hergelni, hogy a magyar kormány az összes uniós szankciós csomagot támogatta, a miniszterelnök pedig az állami tévének arról nyilatkozott, minden olyan szankciót támogatni fognak, amiben az Unió egységes. 

„Ehhez képest arról »konzultálni«, hogy a szankciók rosszak, nem működnek, nem ártanak az orosz agresszornak, sőt, valójában a magyar közértekben kapható sajt is csak emiatt drágult a többszörösére, hát minimum pofátlan. De konkrétan hazugság” – írja Ujhelyi.

Beszámol arról, hogy korábban levelet küldött a miniszterelnöknek, egyetlen kérdéssel: milyen megfontolásból támogatta az összes eddigi, Oroszországgal szemben meghozott uniós szankciót. A válaszra három teljes hónapot kellett várnia. A Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára, Dömötör Csaba reagált Ujhelyi kérdésére. Az EP-képviselő azt mondja, Dömötör tehetséges politikus: „több alkalommal is volt szerencsém nyilvánosan vitázni vele: azon kevés fideszesek egyike, akinek általában a kötelező, stílustalan személyeskedésen túl valódi érvei és felkészült tudása is van azzal kapcsolatban, amiről beszél. Éppen ezért most is figyelmen kívül hagytam levelének azokat a nyilvánvalóan kötelező részeit, ahol burkoltan hazaárulózik, rutinszerűen márkizaypéterezik és okosan el-elcsúsztatja a tényeket”.

Ujhelyi szerint a levél érdemi része lebuktatja a nemzeti konzultáció alapállításait.

„Dömötör Csaba ugyanis azt írta Orbán Viktor kormányfő nevében adott válaszként, hogy »a miniszterelnök az Ön állításával szemben mentességet harcolt ki Magyarország számára azon szankciók alól, amelyek gazdasági károkat okozhatnak.« Értem, köszönöm. Ezek szerint a »brüsszeli szankciók« nem okoznak gazdasági károkat, hála és köszönet Orbán Viktornak. Halleluja. De akkor ezek szerint nem igaz a magyar kormány közpénzekből fizetett propaganda-hadjárata, miszerint a »brüsszeli szankciók tönkretesznek minket«. Vagyis hazugság az egész. Értem, köszönöm. Sajnálom, uraim, de ez még az Önök rendszerszinten hajlított valóságában is erősen ellentmondásos” – állapítja meg Ujhelyi.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.