Vett egy osztrák fegyvergyárat a magyar állam

  • narancs.hu
  • 2019. november 4.

Belpol

Sokkal több fegyver kell.

Megvette a magyar állam a brit-osztrák Hirtenberger Defence Systems tüzérségi eszközöket és lőszereket gyártó hadiipari vállalatot, monda Maróth Gáspár haderő- és hadiipari fejlesztéseket koordináló kormánybiztos a Magyar Nemzetnek.

A vételárról a kormánybiztos nem beszélt, annyit viszont elárult, hogy banki hitelből fedezték a tranzakciót.

A 160 éves múltra visszatekintő vállalat felett október 29-étől a magyar tulajdonban lévő HDT Védelmi Ipari Kft. gyakorolja a tulajdonosi jogokat, Maróth Gáspár a lapnak elmondta, hogy személyi változásokat nem terveznek a cég összetételében.

A vállalat elsősorban 60, 80 és 120 milliméteres aknavetőket, illetve hozzájuk tartozó alkatrészeket és lőszereket gyárt.

Maróth arról is beszélt, hogy Kiskunfélegyházán nemsokára teljes kapacitással megkezdődik a hazai kézifegyvergyártás, ugyanis "a magyar fegyveres testületeknek komoly mennyiségre van szükségük a már említett, sokáig halogatott modernizáció miatt", méghozzá pisztolyokból, géppisztolyokból, gépkarabélyokból, de a gyár repertoárjában mesterlövészfegyverek és vadászfegyverek is lesznek.

Maróth arra számít, hogy a következő négy-öt esztendőben a nemzetközi eladások mellett a gyár meghatározó megrendelője lesz a magyar állam.

false

 

Fotó: /hds.hirtenberger.com

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.

A botrány határán

A Nádas-életműsorozat leg­újabb kötetét a színházi világnap alkalmából mutatták be az Örkény Színházban. Hogy hazai színházi életünk hogyan viszonyul ezekhez a magyar drámahagyományból kilógó művekhez, arra éppen egy Örkény-dráma, a Kulcskeresők címével válaszolhatunk.