A püspöki kar a szexuális visszaélések jelzésére alkalmas rendszert alakít ki
snell_top_story_lead.jpg

A püspöki kar a szexuális visszaélések jelzésére alkalmas rendszert alakít ki

  • Narancs.hu/MTI
  • 2019. június 6.

Bűn

Őszre készen is lesznek.

A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) őszre megvalósítja azt a mindenki számára hozzáférhető rendszert, amelyen keresztül bárki jelezheti az egyháznak a szexuális visszaéléseket - közölte Tóth Tamás, az MKPK titkára a testület nyári rendes tanácskozása után tartott csütörtöki budapesti sajtótájékoztatón.
Tóth Tamás elmondta: Ferenc pápa május 7-i, „Ti vagytok a világ világossága" kezdetű rendelkezése egyéves határidőt ad az egyházmegyéknek, hogy kidolgozzák rendszerüket a bejelentések kezelésére, az MKPK azonban már őszre szeretne elkészülni a sajátjával.
Hozzátette: a június 1-jén hatályba lépett pápai rendelkezés pontosan előírja, hogy ki köteles kivizsgálni a szexuális visszaélésekről szóló bejelentéseket. A magyar püspöki kar ennek figyelembevételével alakítja majd ki a struktúrát, amelyben nagy felelőssége lesz az egyházmegyéknek és a megyés püspököknek, ugyanakkor a rendszer valószínűleg országos szintű lesz.
Úgy fogalmazott: „az MKPK megismétli a 2019. március 25-i közleményében foglaltakat és kifejezi, hogy az egyházban és a társadalomban nem fogadja el és nem tolerálja a kiskorúak bántalmazását".
Az MKPK titkára beszélt arról is: a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészettudományi Kar Vitéz János Tanárképző Központja a Püspöki Konferencia fenntartásában működő Katolikus Pedagógiai Intézettel közösen gyermek- és ifjúságvédelmi képzést indít, és az iskolafenntartó szerzetesrendeknek, egyházmegyéknek javasolja, hogy végeztessék el a képzést oktatóikkal.

 

„Hiába tájékoztatsz engem, nekem nincsen erről véleményem" - mondta egy gyermekként molesztált áldozatnak Snell György budapesti püspök

Félelmetes állapotokra világít rá egy hangfelvétel, amit az egykoron rendszeresen zaklatást elszenvedő férfi készített.

Figyelmébe ajánljuk

Megvenné Grönlandot Donald Trump

  • narancs.hu
Még hivatalba sem lépett a megválaszott elnök, de máris megfogalmazta, milyen fontos lenne az Egyesült Államok számára megszerezni a Dániához tartozó szigetet.