Beismerő vallomást tett Hegedüs Zsuzsa miniszterelnöki megbízott volt munkatársa

  • narancs.hu
  • 2019. április 16.

Bűn

Védője szerint Bogdán eltévedt a világban, és talán majd megtalálja az útját.

Ma volt Bogdán László tárgyalása, aki korábban Hegedüs Zsuzsa miniszterelnöki megbízottnak dolgozott, ám 2014-ben elküldték Hegedüs alapítványától. Tekintve, hogy Bogdán több, mint egy évig nem jelent meg a bíróságon, meglepő az a tény, hogy ma nemcsak elment, de beismerő vallomást is tett.

Az egykori titkár ellen még 2016-ban emeltek vádat, mert jogosulatlanul igényelt magának szolgálati autót sofőrrel együtt. Többször előfordult, hogy Rózsafára vitette magát, ahol időközben polgármester is lett a Fidesz-KDNP támogatásával, de olyan esetről is tudni lehet, amikor szolgálati kocsival vitte el Hegedüs kutyáját sétálni.

Bogdánt mindezek alapján közokirat-hamisítás, hivatali visszaélés, továbbá nagyobb kárt okozó, folytatólagosan és üzletszerűen elkövetett csalás bűntettével vádolta az ügyészség. A bíróság a mai beismerő vallomás után 1 év 9 hónap börtönre ítélték, azt 3 év próbaidőre felfüggesztve, emellett 2,7 millió forint vagyonelkobzást is elrendeltek – írja az Index.

A mai tárgyaláson az is kiderült, hogy Bogdán jelenleg az Agrárminisztérium egyik háttérintézményének dolgozik mint szakmai tanácsadó. Védője pedig következőképpen zárta beszédét, hogy „a méhész végzettségű Bogdán eltévedt a világban, és talán megtalálja az útját. Ebben kérem a bíróság segítségét!"

Figyelmébe ajánljuk

Valóra vált forgatókönyv

1984-ben került a mozikba Rob Reiner első filmje, A turné (This Is Spinal Tap). Az áldokumentumfilm egyik főszereplője maga a rendező volt, aki az éppen amerikai turnén levő fiktív brit hard rock zenekar, a Spinal Tap történetét próbálta kibogozni.

Nézőpont

A filozófus-író (Denis Podaly­dès) tüdeje és mája közt apró kis foltot mutat ki az MRI-vizsgálat, de biztosítják afelől, hogy (egyelőre!) nem veszélyes a dolog.

Amikor győznek a hippik

  • - turcsányi -

Blaze Foley-nak volt egy kabátja. Ha egészen pontosak akarunk lenni, ez az egy kabátja volt neki – ez sem túl jó bőrben. Az ujját például vastag ezüstszínű ragasztószalaggal kellett megerősíteni, jól körbetekerni, mindkettőt – hogy le ne essenek.

Hibamátrix

  • Dékei Krisztina

Szűcs művészete a klasszikus, realista festészeti hagyományokon alapul, de távol áll a „valóságtól”.

Ozmózisok

Nádas Péter e hosszú, több mint négyszáz oldalas memoárját Mészöly Miklós, Polcz Alaine és Esterházy Péter köré fűzi föl. Könyvének témája négyük viszonya, vonzásaik és választásaik, személyiségük szerkezetének összeillő és egymáshoz nem illeszkedő elemei. És a háttérben természetesen ott van a korszak, a lassú hetvenes–nyolcvanas évek a kádári provinciában.

Mozaikkockák

A hazai neoavantgárd egyik meghatározó alakjaként Erdély Miklós (1928–1986) a sok műfajban alkotó, polihisztor művészek közé tartozott.

Abúzus, család

  • Balogh Magdolna

Egyéni hangú, markáns képviselője Ivana Dobrakovová a szlovák kritika által expat-prózaként emlegetett prózai iránynak. Ezzel az angol „expatriate”, azaz tartósan vagy ideiglenesen külföldön élő szóból eredő kifejezéssel azokra a művekre utalnak, amelyek a rendszerváltozás adta lehetőségekkel élve külföldön szerencsét próbáló fiatalok problémáiról beszélnek.