Lövöldözés volt Londonban, lezárták a London Bridge-et

  • narancs.hu
  • 2019. november 29.

Bűn

Egy férfi késsel támadt emberekre a hídon, a rendőrök lelőtték, úgy tudni, meghalt. Az esetnek sajtóértesülések szerint öt sérültje van.

Rendőrök lőttek le péntek kora délután egy férfit a London Bridge-en, aki korábban késsel támadt járókelőkre a környéken. A The Guardian értesülését, mely szerint a támadó meghalt, a rendőrség kora este megerősítette. Az esetnek sajtóértesülések szerint öt sérültje is van. A Sky News úgy tudja, hogy az egyik sérült meghalt.

A rendőrség az eset után másfél órával azt írta a Twitteren, hogy az incidens körülményei egyelőre nem világosak, ezért azt elővigyázatosságból terrorcselekményként kezelik.

A híd közepén egy fehér teherautót is megvizsgáltak a rendőrök, amely félig keresztbe fordulva állt meg. A helyszínre kiérkeztek a rendőrség terrorellenes egységei is, amelyek kutyákkal vizsgálják át a környéket.

*

Korábban azt írtuk, a BBC egy munkatársa lövéseket hallott a legismertebb londoni hídnál, a London Bridge-nél, a rendőrség pedig lezárta a hidat, kordonokat vont köré – írta a BBC.

John McManus BBC-s újságíró azt mondta, azt látta, hogy egy csapat ember összeverekedett a hídon, és aztán a rendőrök lövéseket adtak le.

A Sky News rendőrségi forrásból úgy tudta, hogy egy embert lelőttek a rendőrök a hídon. Információi szerint egy férfi késsel támadhatott emberekre, őt lőtték le a rendőrök. A Sky News azt írta, hogy az esetnek öt sérültje van.

A Scotland Yard későbbi péntek délutáni beszámolója szerint többen megsérültek egy késeléses támadásban Londonban, a Temzén átívelő London híd közelében, egy embert őrizetbe vettek.

A londoni rendőrség Twitterén arról számoltak be, hogy "egy incidens korai szakaszában vannak a London Bridge-nél", arra kérték az embereket, hogy ha valaki a helyszín közelében van, akkor a rendőrök iránymutatásait kövesse.

*

2017. június 3-án már történt egy terrortámadás ugyanezen a helyen, emberek közé hajtott egy furgon,a Borough Marketnél pedig késeléses támadást történt. Akkor összesen nyolcan haltak meg és negyvennyolcan sérültek meg.

Cikkünket újabb információk birtokában frissítjük.

A lead-kép csak illusztráció, egy korábbi esemény során készült.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.