Gottier

  • ételhordó
  • 2017. február 24.

Ételhordó

false

Csupán egy kávét akartunk meginni a Gellért térnél, beestünk hát az Orlay utca sarkán a Gottier caféba (Bartók Béla út 9.). Már kívülről is roppant alkalmasnak tűnt, bent pedig végképp egyértelművé vált, hogy jó helyre jöttünk. Kellemesen régimódi berendezés, pompás illatok, a helyiséget uraló üvegpultban jóképű sütemények. „A csészék, a kannák melegen tartva, a szendvicsek frissen készítve, a felszolgáló kisasszonyok tettre készen állnak az újabb terítéshez.” Ezt már később, a honlapjukon olvastuk – túlzó, de jól visszaadja azt a hangulatot, amit az első pillanattól éreztünk. Ráadásul az árlapon nemcsak kávékat, teákat, süteményeket, szeszesitalokat, de „rendes ételeket” is találni, amiket kétféle levessel együtt lehet rendelni 2000 forint alatti árakon. Nem is kértünk kávét.

A gulyáslevesből a húst dicsérnénk, a többi a turistamenük átlagát hozza. Az ún. provanszi hagymalevesben viszont a bazsalikom minden ízt elnyom, még a hagymáét és a mellé adott sajtos pirítósét is. A fish and chipsben (1490 Ft) a hal átlagos, a panír fáradt, viszont a sült krumpli emlékezetes. A húsos lasagne (1590 Ft) előre gyártottnak tűnik, és száraz is az egész. E nem túlzottan erős mezőnyben a lecsót (1290 Ft) tekintjük abszolút nyertesnek. De nem panaszkodunk. Igaz, hogy Gottierban az ételek másodlagosak, mégis sokkal jobb egy ilyen szolgáltatás, mint a hasonló helyeken hasonló céllal tartott melegszendvics és mirelit pizza páros. Ami pedig a lényeget illeti: a gesztenyés-meggyes torta (650 Ft) és a csokis-málnás „paleo-sütemény” (690 Ft) a legjobb cukrászdák kínálatát idézi, szóval sajnáljuk az elmaradt kávét.

Figyelmébe ajánljuk

Két óra X

Ayn Rand műveiből már több adaptáció is született, de egyik sem mutatta be olyan szemléletesen az oroszországi zsidó származású, ám Amerikában alkotó író-filozófus gondolatait, mint a tőle teljesen független Mountainhead.

Megtörtént események

  • - turcsányi -

A film elején megkapjuk az adekvát tájékoztatást: a mű megtörtént események alapján készült. Első látásra e megtörtént események a 20. század második felének délelőttjén, az ötvenes–hatvanas évek egymásba érő szakaszán játszódnak, a zömmel New York-i illetékességű italoamerikai gengsztervilág nagyra becsült köreiben.

Élet-halál pálinkaágyon

Óvodás korunktól ismerjük a „Hej, Dunáról fúj a szél…” kezdetű népdalt. Az első versszakban mintha a népi meteorológia a nehéz paraszti sors feletti búsongással forrna össze, a második strófája pedig egyfajta könnyed csúfolódásnak tűnik, mintha csak a pajkos leánykák cukkolnák a nyeszlett fiúcskákat.

Egy fölényeskedő miniszter játékszere lett a MÁV

A tavalyi és a tavalyelőtti nyári rajtokhoz hasonlóan a vasúttársaság most sem tudott mit kezdeni a kánikula, a kereslet és a körülmények kibékíthetetlen ellentétével, s a mostani hosszú hétvégén ismét katasztrofális állapotok közt találhatták magukat az utasok.