Thai Chili Wok Bar

  • ételhordó
  • 2016. január 8.

Ételhordó

Thai-konyha Újlipóciában.

A Margit híd pesti hídfőjének északi része (Újpesti rakpart) az egyik legklasszabb hely Budapesten, de nem túlságosan érdekes azoknak, akik a jó fekvést jó befektetésnek is tekintik. A vilá­gért sem szeretnénk lebecsülni a távol-keleti törekvéseket, ám egy thai étterem valahogy nem illik a Jászai Mari tér híres Palatinus-házához. Ettől persze még felszállhatunk az itteni Bangkok-expresszre.

A Thai Chili Wok Bar közepesen elegáns étterem, de reggelig várhatnánk a pincért. A koreográfia így fest: étlap a pulton, a pultos felveszi a rendelést, elkéri a pénzt, ad egy sorszámot, beszól a konyhára, mi meg valamelyik asztalnál nézhetjük a tévén, mikor írják ki a számunkat. Ha kiírták, fáradjunk a konyhaablakhoz. Kétségkívül praktikus megoldás, bár vannak buktatói.

false

Minden jól indul. A (garnélarákos) tempura (1850 Ft) friss és ropogós, s azután sem érzünk olajos mellékízt, hogy megnyaljuk mind a tíz ujjunkat.
A mellé adott piros színű szósz is kiváló, bár korántsem annyira erős, mint ránézésre gondolnánk. Tulajdonképpen ez a baj a csirkés Tom Ka levessel (1090 Ft), erőset kértünk, de éppen csak csíp. Amúgy átlagosnak érezzük – a citrom meg a kókusztej a legjobb mentőövek közé tartozik, viszont a csirke még főhetett volna. A műélvezetet jelentősen rontotta, hogy alig láttunk neki, ismét a mi számunkat mutatta a tévé, és mire hozzáfoghattunk volna a kesudiós csirkének (1890 Ft), vihettük is vissza megmelegíttetni. Utána meg… Ugyanígy jártunk a csirkés sült barna rizzsel (1790 Ft) is, ami azért bosszantó, mert frissen tényleg finom lett volna.

Persze így sem volt olyan rossz az egész, de mennyivel jobb lenne, ha nem csak mi gondolnánk: minden a megfelelő időzítésen múlik.

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát. 

Kinek a bűne?

A kormánypárti média azzal igyekszik lejáratni egy Tisza párti önkéntest, hogy korábban pornófilmekben szerepelt. A kampány morális természetű, a nőt bűnösnek és erkölcstelennek állítja be, s persze ezt vetíti rá a pártra is.

Presztízskérdés

A magyar kormányzat hosszú ideje azt kommunikálja, hogy csökkent a szegénység Magyarországon, az MCC-s Sebestyén Géza pedig odáig jutott, hogy idén februárban bejelentette a szegénység eltűnését is. A kormány helyzetértékelése eddig is vitatható volt, és a KSH szegénységi adatai körül felfedezett furcsaságok tovább bonyolítják ezt az így is zavaros ügyet.

„Lövésük sincs róla”

Magyarországon nem az illegális kábítószerek okozzák a legnagyobb problémát a fiatalok körében. A hazai 16 évesek élen járnak az alkohol, a cigaretta és e-cigaretta kipróbálásában, és kilátástalannak érzett helyzetük miatt sokan a serkentők felé fordulnak.