Az Origo matekfeladványa: hogy tud 50 embert kirúgni valaki, ha 26-ot alkalmaz?

  • BM
  • 2020. január 14.

Fekete Lyuk

Fail.

„Az Origo kedden megjelent, újpesti ügyekről szóló, számos valótlanságot tartalmazó cikkében sikerült leírni egy olyan mondatot, amelynek konkrétan egyetlen szava sem igaz” – írja az Újpest.hu.

A kormánypárti portál azt írta, hogy „Déri Tibor (új, ellenzéki polgármester - a szerk.) a helyi médiacégből 50 embert is kirúgott már az első közgyűlésen”. Az újpesti lap pontokba szedte, hogy hol téved az Origo,
  • Először is, Déri Tibor Újpest polgármestere, így az Újpesti Sajtó Kft. munkatársai felett munkáltató jogkört nem gyakorol, tehát senkit nem „rúghatott ki”.
  • Nem dönthet ilyen kérdésekben a képviselő-testület sem, tehát „az első közgyűlésen” nem születhetett határozat elbocsátásokról. A munkáltatói jogköröket az Újpesti Sajtó Kft. ügyvezetője gyakorolja,
  • Végül, az Újpesti Sajtó Kft.-nek összesen 26 munkatársa van, így ha valóban elbocsátott volna 50 embert Déri, akkor egészen pontosan mínusz 24-en dolgoznának a cégnél.

Figyelmébe ajánljuk

Klasszissal jobban

  • - minek -

Az utóbbi évtizedek egyik legnagyszerűbb poptörténeti fejleménye volt a Saint Etienne 1990-es létrejötte, no meg három és fél évtizedes, nagyjából töretlen, egyenletesen magas színvonalú pályafutása – mindez azonban most lezárulni tűnik.

Közös térben, külön utakon

A gesztusfestészetet helyezi fókuszba a hajdani Corvin Áruház épületében működő Apollo Gallery legújabb kiállítása, amely három figyelemre méltó kortárs absztrakt művész világát hozza össze.

Anyu vigyázó tekintete

Kamasz lánynak lenni sosem könnyű, de talán még nehezebb egy Himalájában fekvő bentlakásos iskolában a 90-es években. Mira (Preeti Panigrahi) eminens tanuló: egyenszoknyája mindig megfelelő hosszúságú (szigo­rúan térd alá ér), jegyei példásak, gondolatait tanulmányai és sikeresnek ígérkező jövője töltik ki.

Éden délen

  • - turcsányi -

Egy évvel a The Highwaymen együttes megalakítása után, 1986-ban kijött egy tévéfilm – nyilván népszerűsítendő az úgynevezett outlaw country muzsika valaha élt négy legnépszerűbb alakjával összerántott truppot.

Hol nem volt

Tökéletesen passzol a két éve Szemle Plusz néven újragondolt Városmajori Színházi Szemle programjához a nagyváradiak Csárdáskirálynője. Már csak azért is, mert tavaly a Színházi Kritikusok Céhének tagjaitól ez a produkció kapta meg a legjobb szórakoztató előadásnak járó szakmai elismerést. Novák Eszter rendezése mégsem működött ezen a vihar utáni, esős nyárestén.