Deutsch a kizárásáról szóló kezdeményezésről: kimeríti a politikai családon belüli erőszak fogalmát

  • narancs.hu
  • 2020. december 2.

Fekete Lyuk

"Az ellenem irányuló támadás valójában Brüsszel bosszúja."

"Harminc évvel ezelőtt a kommunisták Prágában bezártak, most pedig Brüsszelben egyesek kizárnának. Ilyen, ha az ember kiáll a szabadságért és a hazájáért" – így kezdi már-már szívhez szóló közleményét Deutsch Tamás arról, mit gondol, hogy aláírásgyűjtés indult az Európai Néppárt európai parlamenti frakciójában a fideszes képviselő kizárása érdekében, amiért a Gestapo és az ÁVO gondolatrendszeréhez hasonlította Manfred Weber néppárti frakcióvezető egy kijelentését.

"A kizárási kezdeményezés kimeríti a politikai családon belüli erőszak fogalmát."

 

Deutsch nem viccel. Ahogy az ok-okozati összefüggésre is gyorsan fényt derít.

"Az ellenem irányuló támadás valójában Brüsszel bosszúja a jogállamiságinak mondott mechanizmus magyar és lengyel elutasítása miatt. A harmincak akciója pontosan megmutatja, miért is kell minden eszközzel elutasítani a készülő "jogállamisági" büntetőmechanizmust. Ugyanazt akarják majd ugyanis csinálni Magyarország ellen, amit most néhányan ellenem terveznek, mondvacsinált okok alapján akarnak büntetni."

Szerinte "a kettős mérce alkalmazásának is tankönyvi esete ez a politikai akció, hiszen tavasszal épp Donald Tusk, a pártcsalád elnöke volt az, aki személyében és durván megtámadta Orbán Viktort, amikor egyenesen lenácizta őt". Fájlalja, hogy a kizárását kezdeményezők közül akkor senki nem emelt szót a Néppárt elnökének "sokkoló és szégyenteljes megnyilatkozása ellen", most viszont őt politikai retorzióval fenyegetik. Úgy látja, "mindenfajta személyeskedés nélkül, egy gondolkodásmód kritikáját fogalmaztam meg. A kezdeményezők fanyar humorára vall, hogy a kizárási javaslatukban a szólásszabadságról beszélnek, miközben éppen azért akarnak megbüntetni engem, mert szabadon elmondtam a véleményemet."

(MTI)

Figyelmébe ajánljuk

Jancsics Dávid korrupciókutató: Az Orbán család vagy a Matolcsy-klán működése új jelenség

Jancsics Dávid a Leukémia zenekar gitárosaként a hazai underground zenetörténethez is hozzátette a magáét, majd szociológusként az Egyesült Államokba ment, azóta a San Diego-i egyetem professzora. A magyarországi korrupcióról szóló doktori disszertációját átdolgozva idén magyarul is kiadták A korrupció szociológiája címmel. Erről beszélgettünk.

Újabb mérföldkő

  • Harci Andor

Mi lett volna, ha 1969-ben, az amougies-i fesztiválon Frank Zappa épp másfelé bolyong, s nem jelentkezik be fellépőnek a színpadon tartózkodó Pink Floyd tagjai mellé?

Vándormozi

  • - turcsányi -

John Maclean nem kapkodja el, az előző filmje, a Slow West (A nyugat útján) 2015-ben jött ki.