Hollik István Garancsi Orbán-reptetéséről: ilyen az igaz barátság

  • - palosm -
  • 2018. szeptember 27.

Fekete Lyuk

Ha nem ül fel rá Orbán, akkor is repül az a repülő. Tehát ez nem ajándék.

Beindult az Átlátszó által robbantott magánrepülős botrányként vagy luxusgate-ként emlegetett sztori utáni kármentés, kormányzati szereplők, szóvivők, kormánypropagandisták elkezdték megmagyarázni, hogy Orbán nemhogy semmi rosszat nem csinált, amikor Garancsival repkedett a meccsekre, de ő a sziklaszilárd morál oroszlánszobra, akit most Soros György próbál lejáratni, mert megkezdődött az EP-kampány. Úgy tűnik, az lett a kormány kommunikációs stratégiája, hogy becsatornázzák a sztorit a Sargeinti-jelentés elfogadásával újra municiót kapott Brüsszelezésbe és Sorosozásba.

A sok magyarázkodásból úgy látszik, ez most nem is annyira könnyű feladat így első blikkre.

A köztévében csütörtök reggel azt bizonygatták, hogy nincs is semmilyen ügy, Gulyás Gergely a Kormányinfón pedig már lejáratóakcióról beszélt. Ugyanakkor azt mondta, maga ellenőrizte le (!), hogy a juttatás — „már ha ezt annak lehet egyáltalán nevezni“ — meghaladja-e a képviselői fizetést, és arra jutott, hogy bőven nem.

Vagyis Gulyás a hírek elolvasása után egy késői órán gyorsan tájékozódott, hogy vajon főnőke, a miniszterelnök törvénysértést követett-e el? Ez elég érdekesen hangzik!

false

Hollik István a Fidesz-KDNP frakciószövetség szóvivője egyszerűbben oldotta meg a kérdést: elbúcsúzott a logikától és mondott mindenfélét, amiről azt feltételezte, hogy hasznára válik. Az ATV műsorában három újságíróval szemben ülve jelentette ki, hogy a reptetés nem ajándékozás, hanem barátság. És hát a barátok megosztják egymással, amijük van.

Hollik ekkor jött elő a Metallicával, pontosabban egy bizonyító erejűnek vélt párhuzammal, amiben fontos szerepet kapott a metálzenekar.

A KDNP-s exképviselő így próbálta megvilágítani igazát: ha például ön szereti a Metallicát, és a barátjával, aki éppen most milliárdos (derültség, nevetés, Hollik nem érti, az újságírók ezt miért nem tudják elképzelni) elmegy a zenekar bécsi koncertjére, tehát elviszi az autójával, akkor ön elfogadott egy ajándékot? Ugyan már! „„A barátság így működik, teljesen természetes. Elvitte oda, ahová amúgy is ment“. Az a repülő elindult volna a miniszterlnök nélkül is?! Persze! - lendült bele Hollik.

És amúgy is: Orbánnak egyébként sincs semmi köze Garancsi milliárdjaihoz, mert már 20 éve is a barátja volt.

A Metallicát bizonyos keretek között amúgy én is szeretem, főleg ha gyerekek éneklik, úgyhogy hallgassuk is meg a Nothing Else Matters kórusfeldolgozását, csak jobb lehet tőle.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.