Kubatovnál elszakadt a cérna és beszólt a fradistáknak

  • narancs.hu
  • 2024. december 9.

Fekete Lyuk

Talán sejthető, hogy a klub- és pártvezetőt nem a tábor visszatetsző dolgai zavarták ezúttal sem.

Mióta a Fradi-tábor egyfajta önálló politikai véleményformálóvá vált az internetnek köszönhetően, főleg arról voltak ismeretesek, hogy pontosan akkor és olyan üzeneteket fogalmaztak meg a lelátón, amik egybeestek Kubatov Gábor klubelnök, civilben a Fidesz pártigazgatója érdekeivel. Úgy tűnik, ha csak rövid időre is, de vége ennek a sok éves barátságnak: Kubatov ugyanis beszólt a klub szurkolóinak, akik a vasárnap esti, ZTE elleni meccsen a nagy nemzetköziség jegyében angol nyelvű kiírással jelezték, hogy kicsit unják már a csapatnak a magyar bajnokságban nyújtott, a szokásosnál valamivel harmatosabb teljesítményét. 

A B-közép a meccs elején hat percig tartó némasággal tüntetett, a molinón pedig az alábbi szöveg állt, utalva arra, hogy a nemzetközi meccseken kiválóan teljesít az FTC: „Are we also supposed to support only in the EL? („Mi is csak az Európa-ligában szurkoljunk?”).

A meccsről meccsre visszatérő cigányozást, a rendre a klub környékén megforduló szélsőjobboldali jelképeket még el tudta viselni eddig Kubatov, de ez már neki is sok volt, úgyhogy üzent: „Ha az én szurkolótársaim egy tanácsot elfogadnak: »Ha nem tudsz szurkolni nekünk, amikor döntetlent játszunk vagy vesztünk, ne szurkolj akkor sem, ha győztünk« - Bill Shankly.”

A Fradi amúgy nagynehezen megnyerte a meccset a kiesés ellen menekülő ZTE ellen 1-0-ra, a magyar labdarúgó bajnokságról pedig sokat mond, hogy még így is jó esélye van a ferencvárosiaknak az első helyre a téli szünet előtt. A felcsúti akadémia ugyanis úgy vezeti a kócerájt, hogy egy meccsel többet játszott már, mint a zöldek. 

 

Maradjanak velünk!


Mi a Magyar Narancsnál nem mondunk le az igazságról, nem mondunk le a tájékozódásról és a tájékoztatás jogáról. Nem mondunk le a szórakoztatásról és a szórakozásról sem. A szeretet helyét nem engedjük át a gyűlöletnek – a Narancs ezután is a jó emberek lapja lesz. Mi pedig még többet fogunk dolgozni azért, hogy ne vesszen el végleg a magyar igazság. S közben még szórakozzunk is egy kicsit.

Ön se mondjon le ezekről! Ne mondjon le a Magyar Narancsról!

Vásárolja, olvassa, terjessze, támogassa a lapot!

Figyelmébe ajánljuk

Móricka evangéliuma

Semmi nem áll távolabb a keresztény szellemiségtől, mint a magas áhítatossági kvóciensű elmélkedések magáról a Történetről, de talán egyetlen kifejezésforma sem produkált annyi fércművet, mint a film.

Rap-szódia

Misztikus hangulat, a forgószínpadon egy kettéhasított vár, eleve ferde elemekkel, amelyek épp eldőlni készülnek. A látvány (díszlet: Horesnyi Balázs) rögtön megteremti az alapérzetet: minden szétesni látszik Veronában a két család viszálya miatt. Egy cseppnyi költőiség még így is kerül mindennek a tetejébe: égi jelenségként érkezik Júlia ágya, ahol újdonsült férjével, Rómeóval elhálhatják a nászéjszakát.

Szegvár, retúr

Még előző kötetében, a Lányos apában írta Grecsó Krisztián, hogy két évtizede az édes­apjáról szeretne írni. „Gyakoroltam, készültem, megbocsátottam, fejlődtem, aztán felejtettem, kidobtam mindent, gyűlöltem, visszaestem.”

Vissza a kenguruhoz

„Mi az a gondolati, szemléleti újdonság, amely a csalogató, modern kísérőzenén, a színes képeken, a megvalósult filmben átsugárzik? Sajnos nem több, mint hogy a Levi’s vagy a Lee Cooper márkájú farmerdzseki alatt is doboghat becsületes munkásszív” – írták találóan A kenguru című filmről 1976-os bemutatója után a Filmvilágban.