Megvan a kormánymédia válasza a Gruevszki-botrányra: Gyurcsány

  • narancs.hu
  • 2018. november 16.

Fekete Lyuk

Nem volt nehéz kitalálni.

Gyurcsány Ferencel a címlapján hozza a Gruevszki-sztorit a Ripost.

Mint ismert, Nikola Gruevszki volt macedón miniszterelnök, Orbán Viktor fontos szövetségese Magyarországon kért politikai menedékjogot, miután hazájában korrupció miatt börtönbüntetésre ítélték.

Kicsoda Nikola Gruevszki, aki most Orbántól remél segítséget?

Budapestre szökött, mert régi barátjától remél segítséget. Idén részletes cikkben mutattuk be a volt macedón miniszterelnököt és furcsa ügyeit.

Gruevszki útlevelét is elkobozták, így kérdéses, hogyan jutott Magyarországra, és hogy miért nem kell a többi menedékkérőhöz hasonlóan a tranzitzónában várakoznia.

A Ripost az egészből annyit emelt ki, hogy Gyurcsány Ferenc Gruevszki miatt támadja a kormányt. És vajon miért? Hát mert Gruevszki sokat tudhat Gyurcsány balkáni üzleteiről. Ezt az állítást egy magát megnevezni nem kívánó "Balkán-szakértőre" alapozzák, meg arra, hogy Gyurcsány Bulgáriában üzletelt, és hát a felesége is bolgár származású. Az pedig közel van Macedóniához.

Az sem világos, hogy ha Gruevszki tudna is valamit Gyurcsányról, annak mi köze van a menedékjogi ügyéhez. Hacsak nem azt sejteti a Ripost, hogy a kormány ezen információkért cserébe részesíti különleges elbánásban a volt macedón kormányfőt.

Figyelmébe ajánljuk

Polt Péter írásbeli válaszából kiderül: azt sem tudja, miben folyik nyomozás

Elég súlyos ellentmondásra derült fény egy, az orosházi férfi kézilabdát érintő 1,3 milliárd forintos szabálytalan tao-felhasználási ügyben. A minden jel szerint költségvetési csalás gyanúja ügyében tett fel írásbeli kérdést Tóth Bertalan (MSZP) országgyűlési képviselő Polt Péter legfőbb ügyésznek, aki azt válaszolta, hogy az ügyben nem indult büntetőeljárás. A Narancs.hu-t korábban és most is az ellenkezőjéről tájékoztatta a NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatósága.  A Sportállamtitkárság hallgat az ügyben.

Csődközeli helyzetben billeg a BKV

28 milliárd forint hiányzik a BKV idei költségvetéséből a túléléshez. A közlekedési társaság adósságátütemezést kér, a jövő évi működéshez pedig a BKK-val 30 milliárdos hitelkeretre pályázna. Ráadásul mivel az igazgatósági és a felügyelő bizottsági tagok megbízatása lejárt, több hete törvénytelenül működik, ahogy a többi fővárosi cég is.