Nacsa Olivér félt, hogy nem a Fidesz győz a választásokon

  • G. M.
  • 2018. december 5.

Fekete Lyuk

Korábban azt mondta, hogy ő a jobboldal Bödőcs Tibora, és Bécsben elképesztő állapotok uralkodnak.

Interjút adott a Magyar Időknek a köztévénél dolgozó Nacsa Olivér és Bagi Iván, melyben anekdotázás mellett arról is beszélnek, hogy ők bizony a Fideszt támogatják.

A beszélgetés rögtön azzal kezdődik, hogy elmesélik, mindketten aggódtak, hogy esetleg nem a Fidesz győz. „A választások előtt volt bennünk némi aggodalom, hiszen voltak olyan előjelek is, amelyek alapján nem feltételeztünk ilyen egyértelmű sikert” – mondta Nacsa Olivér, aki korábban arról beszélt, hogy egyetért Lázár János bécsi videójával, mert „szerinte egészen elképesztő állapotok uralkodnak Ausztriában és azon belül Bécsben”. Nacsa akkor hitet tett a Fidesz politikája mellett, és arra utalt, hogy olyan ő a jobboldalon, mint Bödőcs Tibor.

Az interjúból kiderül egyébként, hogy

  • Bagi Iván szerint túlértékelték az ellenzéket,
  • szerintük a „baloldali média” kettős mércét alkalmaz,
  • és úgy látják, meg kell őrizni a múltunkat, nemzeti identitásunkat, és hűnek kell maradni a keresztény családmodellhez.

Figyelmébe ajánljuk

Valóra vált forgatókönyv

1984-ben került a mozikba Rob Reiner első filmje, A turné (This Is Spinal Tap). Az áldokumentumfilm egyik főszereplője maga a rendező volt, aki az éppen amerikai turnén levő fiktív brit hard rock zenekar, a Spinal Tap történetét próbálta kibogozni.

Nézőpont

A filozófus-író (Denis Podaly­dès) tüdeje és mája közt apró kis foltot mutat ki az MRI-vizsgálat, de biztosítják afelől, hogy (egyelőre!) nem veszélyes a dolog.

Amikor győznek a hippik

  • - turcsányi -

Blaze Foley-nak volt egy kabátja. Ha egészen pontosak akarunk lenni, ez az egy kabátja volt neki – ez sem túl jó bőrben. Az ujját például vastag ezüstszínű ragasztószalaggal kellett megerősíteni, jól körbetekerni, mindkettőt – hogy le ne essenek.

Hibamátrix

  • Dékei Krisztina

Szűcs művészete a klasszikus, realista festészeti hagyományokon alapul, de távol áll a „valóságtól”.

Ozmózisok

Nádas Péter e hosszú, több mint négyszáz oldalas memoárját Mészöly Miklós, Polcz Alaine és Esterházy Péter köré fűzi föl. Könyvének témája négyük viszonya, vonzásaik és választásaik, személyiségük szerkezetének összeillő és egymáshoz nem illeszkedő elemei. És a háttérben természetesen ott van a korszak, a lassú hetvenes–nyolcvanas évek a kádári provinciában.

Mozaikkockák

A hazai neoavantgárd egyik meghatározó alakjaként Erdély Miklós (1928–1986) a sok műfajban alkotó, polihisztor művészek közé tartozott.