Németh Szilárd tojik a halálos áldozatokra és a sebesültekre, ő a charlottesville-i erőszak kapcsán is keltette a gyűlöletet

  • narancs.hu
  • 2017. augusztus 14.

Fekete Lyuk

Megszólalt a Fidesz Szókratésze. Tébolyveszély!

Magyar idő szerint szombat este egy nő meghalt és 19 ember megsérült, amikor egy autó hajtott a szélsőjobboldaliak ellen tüntető tömegbe a virginiai kisvárosban, Charlottesville-ben, ahová eredetileg „fehér felsőbbrendűséget” hirdető szélsőjobboldaliak szerveztek tüntetést. Lezuhant egy rendőrségi helikopter is, amely vélhetőleg az eseményeket figyelte a levegőből, a gépen utazó két rendőr pedig meghalt.

false

 

Fotó: YouTube/Echo Televízió

Mire Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke, a magyar politikai élet korszakos gondolkodója azt írta ki tegnap a Facebookjára, hogy „idevezet a liberálfasizmus”, jelentsen ez bármit is. Szerinte „a csendes, nyugodt és normális többség kárára hol együttműködnek, hol összecsapnak a szélsőbalos, szélsőliberális és szélsőjobboldali megszállottak”.

Néha amúgy tényleg csöndben maradhatna Rezsi, mert persze, nyilván ki van adva, hogy minden, de tényleg minden adandó alkalommal kelteni kell a gyűlöletet, hülyeséget beszélni, ám vannak pillanatok, amikor jobb volna értelmes, netalántán együtt érző szavakat mondani, de ha ez nem megy, legalább kussolni.

Figyelmébe ajánljuk

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.