Országjárásra indult Kövér László, aki Orosházán arról beszélt, Magyarország helyzete biztos, gáztározóink föltöltöttsége jelenleg 1,3 évre fedezi a lakossági igényeket, az ipari fogyasztókat is beleértve az éves szükséglet 60-70 százalékára elegendő.
Az országgyűlés elnöke szerint az oroszok megbízható partnerek, ellentétben az Európai Bizottsággal, akik fegyverként használják a gázt, amikor a szankciókkal ártani akarnak Oroszországnak.
Az MTI tudósítása szerint Kövér hangsúlyozta: Magyarország az első pillanattól kezdve elítélte Oroszország katonai agresszióját Ukrajnával szemben, de ami most van, „az Európa gazdaságának szándékolt tönkretétele”. Belengette, hogy készül már a kilencedik szankciós csomag, ami a nukleáris energiát érinti. Ez azért fájna nekünk, mert a magyar villamosenergia jelentős részét előállító paksi erőmű azonban nem nagyon működhet mással, mint orosz fűtőelemmel.
Kövér szerint a szankciók nem működnek: „az oroszok fél év alatt annyi pénzt szedtek be az energiahordozókból, mint az azt megelőző év egészében”. A Fidesz országos választmányi elnöki posztját is betöltő politikus persze a „dollárbaloldalról” is megemlékezett, akiket Sorosék finanszíroznak és a szankciók és a háború pártján áll, mindenben ugyanazt szajkózzák, mint a Nyugat rossz úton járó képviselői és a bürokrácia vezetői.
A politikus szerint miként a migráció kérdésében, Európa nem kíváncsi az állampolgárok véleményére: nem úgy, mint a magyar kormány, amely nemzeti konzultációt indított a szankciókról. Kövér azt nem említette, hogy késő már konzultálni, Orbánék az összes szankciót megszavazták.
Arról, hogy milyen hatása van a szankcióknak Oroszországra és ránk, Holoda Attila energetikai szakértő beszélt lapunknak szeptemberben: „Miközben a szankciókat ostorozzák folyamatosan, közben sem az olajra, sem a földgázra vonatkozó szankciók nem vonatkoznak ránk, nem léptek életbe, hiszen Magyarország felmentést kapott ezek alól. Orbánék indoklása azért érdekes, mert az minden bajunk okozójaként az európai szankciókat nevezi meg, holott minket közvetlenül nem is érint – közvetve persze igen, az energiaárak révén.”