Szankcióellenes turnéra indult Kövér László

  • narancs.hu
  • 2022. november 5.

Fekete Lyuk

Miközben arra buzdítja a lakosságot, hogy mondjon nemet a szankciókra, elfelejti megemlíteni, hogy azokat a Fidesz már megszavazta Brüsszelben.

Országjárásra indult Kövér László, aki Orosházán arról beszélt, Magyarország helyzete biztos, gáztározóink föltöltöttsége jelenleg 1,3 évre fedezi a lakossági igényeket, az ipari fogyasztókat is beleértve az éves szükséglet 60-70 százalékára elegendő.

Az országgyűlés elnöke szerint az oroszok megbízható partnerek, ellentétben az Európai Bizottsággal, akik fegyverként használják a gázt, amikor a szankciókkal ártani akarnak Oroszországnak.

Az MTI tudósítása szerint Kövér hangsúlyozta: Magyarország az első pillanattól kezdve elítélte Oroszország katonai agresszióját Ukrajnával szemben, de ami most van, „az Európa gazdaságának szándékolt tönkretétele”. Belengette, hogy készül már a kilencedik szankciós csomag, ami a nukleáris energiát érinti. Ez azért fájna nekünk, mert a magyar villamosenergia jelentős részét előállító paksi erőmű azonban nem nagyon működhet mással, mint orosz fűtőelemmel.

 
Fotó: MTI/Lehoczky Péter

 

Kövér szerint a szankciók nem működnek: „az oroszok fél év alatt annyi pénzt szedtek be az energiahordozókból, mint az azt megelőző év egészében”. A Fidesz országos választmányi elnöki posztját is betöltő politikus persze a „dollárbaloldalról” is megemlékezett, akiket Sorosék finanszíroznak és a szankciók és a háború pártján áll, mindenben ugyanazt szajkózzák, mint a Nyugat rossz úton járó képviselői és a bürokrácia vezetői.

A politikus szerint miként a migráció kérdésében, Európa nem kíváncsi az állampolgárok véleményére: nem úgy, mint a magyar kormány, amely nemzeti konzultációt indított a szankciókról. Kövér azt nem említette, hogy késő már konzultálni, Orbánék az összes szankciót megszavazták.

Arról, hogy milyen hatása van a szankcióknak Oroszországra és ránk, Holoda Attila energetikai szakértő beszélt lapunknak szeptemberben: „Miközben a szankciókat ostorozzák folyamatosan, közben sem az olajra, sem a földgázra vonatkozó szankciók nem vonatkoznak ránk, nem léptek életbe, hiszen Magyarország felmentést kapott ezek alól. Orbánék indoklása azért érdekes, mert az minden bajunk okozójaként az európai szankciókat nevezi meg, holott minket közvetlenül nem is érint – közvetve persze igen, az energiaárak révén.”

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

A bűn nyomora és a nyomor bűne Vadkeleten

Hogy milyen nyomor vezethet el a bűnhöz, amelyben csak némi élelmet vagy egy fél minimálbért sikerül zsákmányolni? Kik az áldozatok és miért hallgatnak? A leszakadó kistérségek sajnos kiváló terepet jelentenek, hogy egy pillantást vessünk a kétségbeejtő helyzetre.

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.