Tévésorozat

A bura alatt

Film

Tudjuk jól, hogy mindenki kitörésre vágyik egy világvégi porfészekből, de az piszok nehéz. S ha ez nem volna elég, képzeljük el, Stephen Kinggel együtt, hogy egy szép, szokásos kisvárosi reggelen - mikor a szomszéd épp egy hullát ás el az erdőben, a korrupt polgármester propánkészleteket mutyizik, és a pap megint betép rendesen - egyszer csak lezuhan egy láthatatlan bura, és mindenki vidéken reked.

Jöhet a nyomozás és az egymásrautaltságból adódó szociálpszichológiának csúfolt társasjáték.

Ügyes technikával, igényes képi világgal - ígéretesen. Három szálon haladhatunk. Egy: hipermisztikus álbibliai várospusztulás Szodoma és Gomora bűneiért, csak még nem derült ki, ki szolgáltatja a büntetést. Az viszont elég bizonyos, hogy a kénköves esőhöz képest a gondviselés is felfelé lépett a technikai fejlődésben. Kettő: sokrétű nyomozás, ha nem lenne elég a közhelyekből, természetesen egy deviáns kívülálló és a lángoszlopszerepben tündöklő újságírónő a detektív. Három: szociálpszichológiai kísérlet, amelyben maguktól fejlődhetnének az emberi konfliktusok, ha nem erőltetetten gerjesztett, szerelemféltésből elkövetett emberrablásokat kellene néznünk, és misztikus görcsrohamot kapó tinédzserek kiabálását hallgatnunk - még ez tűnne a legérdekesebbnek.

Egyszóval van ez a bura, amely hangszigetel, elválaszt, ki- vagy bezár; lehetőséget ad a metafizikai és fizikai kérdések felvetésére, és a többi...

Stephen Kingtől csak annyit kérdeznénk, lehetne-e ilyet kérni a tévé és a néző közé is?

Szerdán és csütörtökön a tv2 műsorán

Figyelmébe ajánljuk

Nagyon balos polgármestert választhat New York, ez pedig az egész Demokrata Pártot átalakíthatja

Zohran Mamdani magát demokratikus szocialistának vallva verte meg simán a demokrata pártelit által támogatott ellenfelét az előválasztáson. Bár New York egész más, mint az Egyesült Államok többi része, az identitáskeresésben lévő demokratáknak minta is lehet a 33 éves muszlim politikus, akiben Donald Trump már most megtalálta az új főellenségét.

Gombaszezon

François Ozon új filmjében Michelle a magányos vidéki nénik eseménytelen, szomorú életét éli. Egyetlen barátnőjével jár gombászni, vagy viszi őt a börtönbe, meglátogatni annak fiát, Vincent-t. Kritika.

Világító árnyak

A klasszikus balett alapdarabját annak leghíresebb koreográfiájában, az 1877-es Marius Petipa-féle változatában vitte színre Albert Mirzojan, Ludwig Minkus zenéjére.