dvd - JONAH HEX

  • - kg -
  • 2010. december 16.

Film

A Mikulás lelepleződésének sokkjával vetekszik, amikor az apák felfedik fiúgyermekeik előtt a cowboy szó valódi jelentését, hogy az, drága fiam, valójában azt jelenti, tehenészfiú. Na jó, esetleg marhapásztor.

Aki az életbe ezzel a felismeréssel indul, lehet, hogy merõ dacból az indiánokhoz pártol, ha John Wayne-filmet ad a tévé, vagy még jobban kapaszkodik a vadnyugat kedves mítoszába. Ismerjük továbbá a buzgó mûfajmegújítókat, nekik meg nem western a western, ha nem valamilyen elõjellel szolgálják fel. Gyanúnk szerint egy rejtett hollywoodi zoknisfiók mélyén a Jonah Hex címû képregény filmváltozatáról is fellelhetõ valamilyen leleplezõ, szubszubzsáner-bizonyítvány, mert ez a Hex, legalábbis a film szerinti változata (a képregénypártiak már óvást jelentettek) nem egy futottak még név nélküli, hanem egy olyan martalóc, akinek érintésére megelevenednek a holtak. Sõt, mindenféle útbaigazítást is adnak a fél arcára kilyuggatott, de Megan Foxnál így is jól fekvõ cowboynak. Például arról, hol látták utoljára John Malkovichot, ami nem is olyan egyszerû feladvány, már ha az a kérdés, hol láthattuk a színészt utoljára ébren játszani. John most sem kelt fel, és ha nincs a polgárháborús gönceit mosásba nem adó Hex (Josh Brolin), nekifutásból felperzselné az Államokat, annyira megátalkodott figurát alakít. Utoljára talán Michael Madsen volt ennyire gonosz a Blue-berry címû pszichedelikus westernben, és hát tudjuk, mi lett vele: a híres bikert (motoros tehénpásztor) és poétát egy készülõ magyar közönségfilm sajtótájékoztatóján láthattuk utoljára.

Forgalmazza a Pro Video

* és fél

Figyelmébe ajánljuk

Évet értékelt Magyar Péter

  • narancs.hu

"A rendszerváltás óta először számon kértük az egész politikai elitet" – fogalmazott videóüzenetében a Tisza Párt elnöke.