Film

Jason Bourne

  • - kg -
  • 2016. szeptember 4.

Film

Alfa team, megvan az alany? Bravo csapat, két embert a másodikra! Ilyeneket hadarnak egymásnak a jól ismert sötét konfekcióöltönybe öltöztetett statiszták, miközben különböző folyosókon és liftekben nyomulnak előre – nyilván ők is úgy gondolták, mármint a nyomuló statiszták, hogy a nagy dráma valahol máshol zajlik, ők csak a szokásos mozgó díszlet, hiszen mégiscsak a 2000-es évek egyik legjobb akciósorozata folytatódik. Alfa team, megvan az alany? Igen, az alany megvan, hol Athénban motorozik, hol Las Vegasban gyűri maga alá a forgalmat, ám ez eddig nem több, csupán a kötelező tévétorna, ehhez ma már nem kell egy Matt Damon, elég egy Vin Diesel is, utóbbinak amúgy is jobban áll, hogy nem emlékszik semmire (a gyerekek kedvéért: Bourne = amnéziás ügynök), hiszen egész életművét erre az arckifejezésre építette. Mivel Bourne az előző részben már megtanult emlékezni, most azt játsszuk, hogy jó-jó, de van, amire még te sem emlékszel kispajtás, és akkor jön egy olyan szál, amit ma már egy huszadrangú tévésorozatban is csak nagy pironkodva dobnának be, a „nem volt jobb ötletünk” figyelmeztető felirat után. Jön tehát az Alfa team, meg a Bravo csapat, és két embert rendelnek a másodikra vagy hármat Berlinbe és Londonba. A sok pimf rejtély között egy fajsúlyos azért akad; hogy mégis mi pislákol a gonosz hatalmat képviselő Tommy Lee Jones táskás szeme mélyén? Nem egyszerű kiolvasni, hogy e nagy és fáradt színész tekintetét a teljes érdektelenség vagy valami morózus derű (Las Vegasban forgatni végül is jó dolog) uralja-e.

A UIP–Duna Film bemutatója

Figyelmébe ajánljuk

Szálldogálni finoman

Úgy hírlik, a magyar könyvpiacon újabban az a mű életképes, amelyik előhúz egy másik nyuszit egy másik kalapból. A szórakoztatás birodalmában trónfosztott lett a könyv, az audiovizuális tartalom átvette a világuralmat. Ma tehát a szerző a márka, műve pedig a reklámajándék: bögre, póló, matrica a kisbuszon. 

Ja, ezt láttam már moziban

Dargay Attila ikonikus alkotója volt a világszínvonalú magyar animációs filmnek. A Vukot az is ismeri, aki nem olvasta Fekete István regényét, de tévésorozatain (Pom Pom meséi, A nagy ho-ho-horgász stb.) generációk nőttek fel, halála után díjat neveztek el róla. Dédelgetett terve volt Vörösmarty klasszikusának megfilmesítése.